۱۴ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این برنامه نخستین نشست از سلسله نشست‌های نسبت فلاسفه غرب با فلسفه معاصر ایران محسوب می‌شود.


در این نشست کتاب دکتر علی‌اصغر مصلح با عنوان «هگل» با حضور دکتر رضا داوری اردکانی، دکتر سید محمدرضا حسینی بهشتی و دکتر سید حمید طالب‌زاده رونمایی می‌شود.


تاکنون برنامه شش نشست دیگر با عنوان‌های هیدگر و فلسفه معاصر ایران، نیچه و فلسفه معاصر ایران، ویتگنشتاین و فلسفه معاصر ایران، کانت و فلسفه معاصر ایران و همچنین فلسفه قاره‌ای و فلسفه معاصر ایران قطعی شده است.


 هدف از برگزاری این نشست‌ها تبیین و بررسی تأثیر آرای فلاسفه غرب در مواجهه با فضای فلسفی ایران، طرح مسایل موجود و پاسخ‌ها است. نخستین برنامه با هگل شروع شده است چون او تأثیر زیادی بر بسیاری از فیلسوفان، محققان و مترجمان ایرانی داشته است.


تلاش شده است که در هر یک از این نشست‌ها برنامه معرفی کتاب نیز وجود داشته باشد. بنابراین در اولین نشست از کتاب دکتر علی‌اصغر مصلح با عنوان «هگل» هم رونمایی می شود.


نشست هگل و فلسفه معاصر ایران به همت کتاب ماه فلسفه با همکاری مرکز فرهنگ و اندیشه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران شنبه، ۲۰ مهرماه، ساعت ۱۵ در تالار کمال دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. کارگاه آموزشی تاریخ فلسفه اسلامی (از آغاز تا دوره معاصر) برگزار می شود
  2. نشست نقد و بررسی کتاب «درآمدی به فلسفه‌ زبان» برگزار می شود
  3. نشست «روندهای تغییرات اندیشه در ایران» برگزار می شود
  4. کتاب«حکمت اسلامی و عالم معاصر» منتشر شد
  5. نشست رونمایی کتاب "چیستی ترجمه در هرمنوتیک" برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur