۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ موضوع: اخبار

13941028000055_PhotoA

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، در این جلسه که با موضوع نقش اقتصاد فرهنگی دانش‌بنیان در تحقق اقتصاد مقاومتی عصر روز سه شنبه و در ساختمان شورای شهر برگزار شد حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روحانی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا اظهار داشت: بسیاری از نخبگان کشور قمی هستند اما به استان‌های دیگر مهاجرت کرده‌اند و می‌گویند اگر فضای کار برای ما فراهم باشد حاضریم برگردیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: ما باید از ظرفیت نخبگانی که همچنان در استان هستند بهره ببریم و فضای کار برایشان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه آماده همکاری با مؤسسات فرهنگی هستیم اظهار کرد: مؤسسات فرهنگی و شرکت‌های دانش‌بنیان درخواست‌هایشان را در قالب نامه به ما بدهند و اگر پاسخی نگرفتند به شکل مرتب پیگیری کنند.

مدیر مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری استان قم نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: ما برای پشتیبانی از ایده‌های حوزه فناوری تلاش کردیم جلسات مختلفی را با مسؤولین استان برگزار کنیم.

حمیدرضا شوشتری افزود: بر پایه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شدند مسأله اقتصاد دانش‌بنیان باید مورد توجه قرار بگیرد تا با کارآفرینی و نوآوری بتوانیم به چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ برسیم.

وی با بیان اینکه پس از عصر اطلاعات اکنون با عصر صنایع خلاق روبه‌رو هستیم، اظهار داشت: امروز شاهد این هستیم که کشورهای پیشرفته بر حوزه‌هایی همچون مد و لباس، سینما، اینترنت، کتاب و بازی‌های رایانه‌ای متمرکز شده‌اند و محصولاتی جذاب برای مردم دنیا به ویژه جوانان و نوجوانان تولید می‌کنند.

شوشتری با اشاره به نبودن چارچوب روشن سیاست‌گذاری در حوزه صنعت و فناوری تصریح کرد: از هزاران ایده‌ای که توسط نخبگان تولید و مطرح می‌شوند تعداد انگشت‌شماری مورد پشتیبانی مسؤولان قرار می‌گیرند و تجاری‌سازی می‌شوند.

مدیر مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری استان قم افزود: اگر بخواهیم نخبگان با انگیزه‌ای سرشار وارد کار شوند باید ایده‌هایشان را به بازار برسانیم.

شوشتری با بیان اینکه مسؤولان باید با نخبگان ارتباطی همیشگی داشته باشند، ابراز کرد: اگر مسؤولان از نخبگان جدا باشند و هر کدام برای خودشان کار کنند هیچ یک به موفقیت نمی‌رسند چون در سایه همکاری این دو گروه می‌توانیم شاهد پیشرفت کشور باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. تقدیر معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات وفناوری از پارک علم و فناوری استان قم و مرکز رشد علوم انسانی
  2. رئیس پارک علم و فناوری استان قم خبر داد: اولین Startup-Weekend صنایع فرهنگی کشور برگزار می شود
  3. مدیر مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم: درک درستی از ایده های نوآورانه در حوزه علوم انسانی و فناوری های نرم وجود ندارد
  4. بازدید معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) از واحدهای فناور عضو مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم
  5. بیست و یکمین جلسه شورای پذیرش مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم برگزارشد

پارک علم و فناوری قم

zohur