۲۹ شهریور ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، انجمن جامعه‌شناسی ایران با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، انجمن ایرانی تاریخ و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی سلسله سخنرانی‌های علمی پیرامون جامعه‌شناسی تاریخی در ایران را با هدف ترویج رویکرد جامعه‌شناسی تاریخی و نیز تقویت فعالیت‌های علمی میان رشته‌ای، برگزار می‌کند.


مکتب آنال بین جامعه شناسی تاریخی و انسان شناسی تاریخی با سخنرانی دکتر محمدعلی مرادی، یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۲ از ساعت ۱۴ –  ۱۶ در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.


پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در بزرگراه کردستان، نبش خیابان ۶۴ غربی واقع است.


همچنین در خبر دیگری آمده است که کنگره بین‌المللی الغدیر، اول و دوم آبان امسال به همت مرکز تحقیقات امام علی (ع) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.


محورهای این کنگره شامل «غدیر و امت اسلامی؛ غدیر و تمدن اسلامی، غدیر و آینده جهان اسلام، غدیر و وحدت امت اسلامی، از غدیر تا صلح جهانی»، «آموزه‌های غدیر؛ آموزه‌های سیاسی و حکومتی غدیر، جایگاه غدیر در منظومه فکری و اعتقادی اسلام، تبیین نگرش‌های اخلاقی پیام غدیر، نسبت غدیر با رسالت انبیاء» و «بررسی‌های تاریخی ماجرای غدیر؛ چگونگی انعکاس ماجرای غدیر در تاریخ، چالش‌های مفهومی و مصداقی در مضامین خطبه غدیر، نسبت خطبه غدیر با آیات منتسب به آن واقعه» است.


براساس اعلام دبیرخانه کنگره، ۳۱ شهریور آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات، ۶ مهر زمان اعلام مقالات پذیرفته شده و ۲۴ مهر ماه آخرین مهلت ارسال اصل آثار پذیرفته شده است.


علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت http://alghadircongress.ir مراجعه کرده و یا با پست الکترونیکی alghadircongress@ihcs.ac.ir  مکاتبه کنند.

مطالب مرتبط :
  1. نشست «انسان شناسی تجربه» در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار می شود
  2. ایران در دوره اشکانی بررسی می شود
  3. «تعاملات تصرفی امیرالمومنین علی (ع) با دستگاه سیاسی وقت» بررسی می شود
  4. افتتاح مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه ایالتی ایروان ارمنستان
  5. کارگاه متد نقد کتاب در حوزه علوم انسانی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur