۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این نشست علمی با عنوان مدیریت جهادی در قرآن روز گذشته ۳۱ فروردین ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در تالار اندیشه مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.


در این نشست علمی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محسن منطقی جانشین مدیرگروه مدیریت استفاده از آیات قرآن کریم درباره «مدیریت جهادی در قرآن» سخنرانی کرد. و پس از سخنرانی به پرسشهای اساتید و دانش پژوهان حاضر در نشست علمی پاسخ داد.


در این نشست علمی وی به تعریف مدیریت جهادی پرداخت و گفت: مدیریت جهادی به معنای مجموعه اقداماتی است که مدیران ایثارگر و خداباور، با استفاده از منابع انسانی(عقلی و معنوی) و امکانات مادی (نرم افزاری و سخت افزاری) برای پیشبرد و تعالی سازمان به کار می‌گیرند.


منطقی در ادامه سخنانش افزود: مدیریت جهادی ترکیبی از «واژه مدیریت و جهاد» که اولی ناظر به عمل و دومی گویای یک ارزش دینی است. بنابراین باید تلاش شود که با این ترکیب عملگرایی ارزشی را تبیین نمود.


وی تصریح کرد: تحقق مدیریت جهادی نیازمند تقویت دو سیستم در کنار هم است. دو سیستمی که ناظر به عمل و ارزش‌ها باشد.


جانشین مدیر گروه مدیریت الگوی مدیریت جهادی را تبیین و به تحقق اهداف ارزش‌ها در آن الگو اشاره کرد.


وی علاوه بر پاسخگویی به سؤالهای منتقدان بحث در نشست علمی گفت: سالیان دفاع مقدس و به وجود آمدن انقلاب اسلامی بر اساس مدیریت جهادی شکل گرفته است و باید از این تجارب ارزشمند استفاده کنیم و براساس همین تجربه ها به نظریه پردازی و ارائه تئوری بپردازیم.

مطالب مرتبط :
  1. مدیریت جهادی برای اتصال فرهنگ و اقتصاد ضروری است/ نقش آموزه های دینی در اصلاح اقتصاد کشور
  2. نشست علمی «دیپلماسی فرهنگی در تحقق سندچشم انداز ۱۴۰۴» برگزار می‌شود
  3.  فعالیت‌های قرآنی اثرگذارترین فعالیتها در مقابل شبیخون فرهنگی دشمنان است/ مدیریت جهادی در مقابل مدیریت معاشی است 
  4. مدیریت جهادی در حوزه فعالیتهای قرآنی می تواند تحول ایجاد کند
  5. نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur