۳ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این نشست علمی با پخش فیلم‌های کوتاه از نظرات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(دام ظله) در در خصوص حضرت مهدی (عج) آغاز شد.


دکتر رقوی، از اندیشمندان حاضر در این نشست علمی، با حضور در جایگاه سخنرانی، خطاب به حاضران گفت: با مطالعه و تحقیق همه جانبه و استفاده از تمامی وسایل تحقیق و پژوهش، باید اقدام به شناخت بیشتر منجی کرد و آن را با آنچه در معارف دینی است، تطبیق داد و در نهایت با شناخت حضرت مهدی (عج) به عنوان آنچه از معارف اهل بیت (ع) برمی‌آید، باید به آماده‌سازی هر چه بیشتر، جهت ظهور منجی پرداخت.


یکی دیگر از اندیشمندان مسیحی جوامع دانشگاهی سیرالئون که از دانشگاه فورابه در این نشست حضور داشت، در سخنانی کوتاه گفت: تا جاییکه من تحقیق و مطالعه کرده‌ام، بیشتر مسلک‌ها وآیین‌های جهانی، اعتقاد به وجود یک منجی دارند؛ اما در چگونگی ظهورش و اینکه این منجی چه کسی است و رویکرد او پس از ظهور چگونه است، اختلاف‌هایی دیده می‌شود.


وی افزود: با تأملی که در این نشست علمی کردم و مطالعاتی که قبلاً از معارف اسلامی داشتم، اینگونه به نظر می‌رسد که آنچه از معارف اسلامی برمی‌آید، معقول‌تر و بیشتر قابل پذیرش است.


حجت‌الاسلام شیخ احمد تیجان سیلا، رهبر شیعیان سیرالئون، در ادامه‌ی این نشست، گفت: تمام شواهد و قراین، گویای این است که منجی بشریت، از این فتنه‌های ویران کننده، کسی نیست جز حضرت حجت ابن الحسن مهدی (عج) که باید برای تحقق آن ایجاد آمادگی و بستر سازی کرد. بنابراین باید دعا کنیم تا خداوند متعال ظهورش را برساند.

مطالب مرتبط :
  1. آمدن موعود جهانی اعتقادی بین المللی است/ خون امام حسین(ع) آرام نمی گیرد تا ظهور مهدی(عج)
  2. نشست «واکاوی علمی شبهات ماهواره و سایت ها در مورد حضرت ابوطالب» برگزار می شود
  3. نشست علمی دین و پیشرفت برگزار می شود
  4. نشست علمی نقد حرکت جوهری برگزار می شود
  5. لزوم شناخت بیشتر ابعاد علمی شخصیت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)/ نکته سیره اجتماعی رضوی برای دولت اعتدال

پارک علم و فناوری قم

zohur