۱ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این نشست به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری انجمن جامعه‌شناسی ایران، چهارشنبه ۲ مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می شود.


«به‌سوی اقتصاد سیاسی فرهنگی: اتخاذ چرخش فرهنگی در اقتصاد» و ‌«اقتصاد سیاسی بین‌المللی فرهنگی عصر جهانی شدن: گفتمان‌ها، قدرت مادی و تولید هژمونی و ضد هژمونی» از جمله آثار پژوهشی این دو نظریه‌پرداز برجسته حوزه اقتصاد سیاسی فرهنگ است.پروفسور جسوپ در سال ۲۰۰۷ به عنوان «استاد ممتاز» بریتانیا برگزیده شده و از سال ۲۰۰۸ تاکنون به همراه همسرش دکتر نایلینگ سووم مسولیت مشترک موسسه پژوهشی اقتصاد سیاسی فرهنگی را بر عهده دارند. «نظم اجتماعی، اصلاح و انقلاب»،‌ »سرمایه‌داری (۱۹۸۲)»، «نیکولاس پولانزاس (۱۹۸۵)»، «نظریه دولت (۱۹۹۰)»، «آینده دولت سرمایه‌داری (۲۰۰۲)»، «قدرت دولت (۲۰۰۷)»،‌«جهانی‌شدن، منطقه‌ای‌شدن و مناطق میان مرزی(۲۰۰۹)»،‌«فراسوی رویکرد تنظیم:قرار دادن اقتصادهای سرمایه داری در جایگاه آن(۲۰۰۶)» از دیگر آثار این دو نظریه‌پرداز برجسته است.


از کلیه پژوهشگران و صاحبنظران حوزه اقتصاد فرهنگ و اقتصاد سیاسی فرهنگ دعوت می شود در این نشست حضور پیدا کنند.


پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در تهران، خیابان ولیعصر(عج)، پایین‌تر از میدان ولیعصر(عج)، ابتدای خیابان دمشق، شماره ۹ واقع است.

مطالب مرتبط :
  1. درسگفتار «روایت تاریخی نقد اقتصاد سیاسی» برگزار می شود
  2. انتشار مقدمه‌ای بر نظریه اقتصاد سیاسی اسلامی/نظریه اقتصاد سیاسی اسلامی چگونه فرمول‌بندی و تبیین می‌شود؟
  3. نشست علمی «‌رویکرد دشمن شناسی» برگزار می‌شود
  4. کارگاه آموزشی «اقتصاد پولی، نقش و جایگاه پول در اقتصاد» برگزار می شود
  5. نشست علمی «دیپلماسی فرهنگی در تحقق سندچشم انداز ۱۴۰۴» برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur