۲ آذر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، نشست «فردگرایی روان شناختی در بریتانیا و آلمان» ۱۰ تا ۱۲ روز دوشنبه ۹ آذرماه با سخنرانی دکتر سیدمحمدرضا امیری طهرانی زاده، «یونگ و دنیای مدرن» در روزشنبه ۹ آذرماه  از ساعت ۱۱ تا ۳۰/۱۲ با سخنرانی دکتر سیدجواد امیری، « شادی به مثابه توسعه» در روز یکشنبه ۱۰ آذرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با سخنرانی دکتر نعمت الله فاضلی، « مکتب سبزوار(ویژگی ها و نوآوری ها)» از ساعت ۳۰/۱۳ تا ۳۰/۱۵ روز یکشنبه ۱۰ آذرماه با سخنرانی دکتر غلامحسین خدری برگزار می شود.


در روز دوشنبه ۱۱ آذرماه  ۳ نشست برگزار می شود که دو نشست «عقل گرایی در تفاسیر سده دهم و یازدهم» با سخنرانی دکتر فروغ پارسا و  نشست« مسأله مضاف به تاریخ در علوم تاریخی» با سخنرانی دکتر فیاض انوش در ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می شود و سومین نشست با عنوان «محبان امیرالمؤمنین(ع) در گستره جهان(علویان ترکیه)» با سخنرانی دکتر مهدی جمالی فر  در ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.


در روز سه شنبه ۱۲ آذرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ دکتر مهشید میرفخرایی به ارائه سخنرانی خود با عنوان« جلوه های اهورامزادا در اوستای قدیم و امشاسپندان در اوستای جدید» می پردازد و در روز یکشنبه ۱۷ آذرماه دکتر رمضان رضایی در ساعت ۱۰ تا ۱۲  درباره« معرفی و بررسی روشن شناسی کتاب« حدیث الاربعاء» اثر طه حسین» سخنرانی می کند.


در روز دوشنبه ۱۸ آذر دو نشست « بررسی آثار اقتصادی ادامه طرح هدفمندی یارانه ها» با سخنرانی دکتر تقی ترابی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و «بازتاب معرفت متعارف ایرانیان در تاریخ نوشته های قرن۳ تا ۶هجری» با سخنرانی دکتر پروین ترکمنی آذر از ساعت ۱۴ تا ۳۰/۱۵ برگزار می شود.


در روز سه شنبه ۱۹ آذرماه نیز دو نشست « آیا در رسانه های جهانی پاینبدی به اصول اخلاقی مشترک میان فرهنگهای مختلف ممکن است» با سخنرانی دکتر مریم صانع پور در ساعت ۱۰ تا ۱۲ و نشست« بینش جامعه شناسی تاریخی» با سخنرانی دکتر هادی نوری از ساعت ۳۰/۱۳ تا ۳۰/ ۱۵ برگزار می شود.


در روز شنبه ۲۳ آذرماه دو نشست « تعاملاتی درباره فرهنگ جهانی» در فرایند جهانی شدن» با سخنرانی دکتر مهرداد نورایی و « نظریه اخلاقی حارث محاسبی با استناد به آراء خانم مارگارت اسمیت» با سخنرانی دکتر اعظم قاسمی در ساعت ۱۰ تا ۱۲ و نشست « بررسی و نقد نظریه های مربوط به شطحیات عرفانی بر مبنای منطق فازی» توسط دکتر هادی وکیلی از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می شود.


در روز دوشنبه ۲۵ آذرماه دکتر سعید لیلاز از ساعت ۱۴ تا ۳۰/ ۱۵ به بحث « خیانت زدایی در تاریخ نفت ایران» می پردازد و در ساعت ۳۰/۱۵ تا ۱۷ دکتر حمیدرضا آیت الهی درباره« امام علی(ره) و چالش حکومت داری و اخلاق مداری و تقوامداری» سخنرانی می کند و آخرین سخنرانی مربوط به نشست« گنجینه زن برتر در متون حماسی و غنایی» توسط دکتر پارساپور در روز سه شنبه ۲۶ آذر ماه ساعت ۱۰ تا ۱۲ می باشد.


حضور در این نشستها برای عموم آزاد است و همچنین فایل صوتی و توصیری سخنرانی ها بعد از مدتی در سایت پژوهشگاه به صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود.

مطالب مرتبط :
  1. آغاز به کار گروه «روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی»/ چند خبر کوتاه از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
  2. رتبه وب‌سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در ایران و خاورمیانه/ مروری بر چند خبر کوتاه
  3. سخنرانی‌های مهرماه پژوهشگاه علوم انسانی/ از«جامعه شناسی تاریخی چارلز تیلی» تا «پیشگویی‌های عربی درباره سقوط ساسانیان»
  4. نشست «انسان شناسی تجربه» در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار می شود
  5. معاون علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه: نقش مرکز رشد علوم انسانی در ارتقای پیوست فرهنگی کالاها مهم است

پارک علم و فناوری قم

zohur