۸ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، رضا خوراکیان مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی با اعلام این مطلب گفت: تجربه برگزاری برنامه هایی زیر سایه خورشید (حضور خدام حرم رضوی در شهرها همراه با پرچم حرم مطهر و اقلام تبرکی) که علاوه بر شهرهای کشورمان در ۶ کشور دنیا به اجرا درآمد نشان می دهد که به چه میزان مردم دنیا اعم از مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی تشنه معارف اهل بیت (ع) هستند و این درحالی است که جریان هایی، مسئله را واژگون و خلاف واقع جلوه می دهند.


وی افزود: لذا بر آن شدیم تا با گردهمایی نمایندگان گروه های مردم نهاد کشورهای جهان، طی برگزاری کارگاه های آموزشی و جلسات سخنرانی، نسبت به دانش افزایی این عزیزان اقدام و تشکل های برتر را معرفی کنیم.


خوراکیان با اشاره به شناسایی ۳۱۰ تشکل فعال در این عرصه یادآور شد: از میان این تشکل ها، ۱۸۹ تشکل خارجی و مابقی از کشورمان شناسایی شدند.

وی افزود: تمامی این تشکلها، غیر دولتی هستند و گروه های فعال در نشر معارف اهل بیت(ع) که اقدامی تبلیغی، ترویجی و یا پژوهشی در این عرصه داشته اند مخاطب همایش هستند.


دبیر نخستین همایش بین المللی اهل بیت(ع)، جوانان و تمدن نوین اسلامی به محور های همایش اشاره کرد و بررسی نمونه های عملی موفق در تبلیغ معارف دینی، جریان شناسی بیداری اسلامی، بررسی و تبیین مدل‌های اثرگذار تشکل ها و تبیین نفس تشکل ها در فرایند تحقق زیارت تراز معارف اهل بیت (ع) را از اهداف برگزاری همایش برشمرد.


خوراکیان گفت: طی فراخوانی که پیش از این اعلام شده، فعالیت های گروه های مردم نهاد گردآوری و درروزهای ۹ تا ۱۱ آبان ماه، این همایش در اردوگاه شهید باهنر و تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. همایش بین المللی حاکمیت قرآن در هویت سازی تمدنی برگزار می شود
  2. اولین همایش بین‌المللی مطالعه علمی ایثار و شهادت برگزار می شود
  3. با مشارکت مرکز رشد؛همایش ملی سبک زندگی اسلامی برگزار می شود
  4. نخستین همایش فناوری نرم برگزار می شود
  5. وحشت دشمنان از تمدن جدید اسلامی باعث گسترش اسلام‌هراسی است/ شکل‌گیری جنگ سرد نوین فرهنگی

پارک علم و فناوری قم

zohur