۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ موضوع: اخبار

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم به نقل از ایکنا با نصب نرم‌افزار قرآنی «ابصار» در بیش از ۱۸ هزار اتوبوس بین شهری، ۲۳۰ میلیون مسافر از آموزه‌های قرآنی به شکل تصویری بهره‌مند می‌شوند.

حسن عبدلی، مبتکر طرح قرآنی «ابصار»و مدیر شرکت هشت بهشت نیلی،درباره اجرای این طرح در اتوبوس‌های بین شهری کشور اظهار کرد: در طرح مجله دیجیتال قرآنی با عنوان ابصار، برنامه ویژه دینی و قرآنی تدارک دیده شده است که در اتوبوس‌های میان شهری نصب می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح در ۱۸ هزار و ۷۰۰ اتوبوس بین شهری که مجموعاً ۲۳۰ میلیون نفر مسافر را در سال جابه جا می‌کنند، برنامه‌ای نصب می‌شود که در ساعتی که فیلم از مونیتورها پخش نمی‌شود، به مدت ۴۰ دقیقه آیات و روایات با تصاویر بسیار با کیفیت گرافیکی مرتبط پخش می‌شود.

وی بیان کرد: این تصاویر همراه موسیقی بسیار ملایم پخش می‌شود که برای سایر مسافران ایجاد مزاحمت نکند. در حمایت‌های مالی از این طرح دستگاه‌هایی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد، ستاد اقامه نماز و … همکاری کردند.

شایان ذکر است، شرکت هشت بهشت نیلی در بهمن ماه سال ۹۱ به دعوت مرکز رشد علوم انسانی در نخستین نمایشگاه ملی دستاوردهای نوآورانه درسبک زندگی اسلامی حضور یافت و دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار داد و دستاوردهای خود را به مدیران و مسئولان استانی و کشوری ازطریق رسانه های عمومی معرفی کرد.

 

مطالب مرتبط :
  1. تا ۳۰ دی ماه؛مهلت ثبت نام در نمایشگاه دستاوردهای سبک زندگی اسلامی تمدید شد
  2. دبیر همایش ملی سبک زندگی اسلامی: برنامه های مرکز رشد برای نمایشگاه مطلوب است
  3. با همفکری مدیران مرکز رشد و موسسه امام خمینی(ره)؛ نحوه برگزاری و غرفه آرایی نمایشگاه ملی دستاوردهای نوآورانه سبک زندگی اسلامی مشخص گردید
  4. با داوری بیش از ۲۰ طرح ؛ نمایشگاه سبک زندگی اسلامی وارد مرحله تازه ای شد
  5. پوستر نمایشگاه سبک زندگی اسلامی

پارک علم و فناوری قم

zohur