۵ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، هشتمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم ۲۰ اردیبهشت سال جاری در ۳۷ حوزه آزمون در سراسر کشور برگزار گردید که از مجموع ۶۶۲۰ نفر شرکت کننده در این آزمون تعداد ۳۰۹۱ نفر به مرحله دوم و آزمون شفاهی راه یافتند.


بر اساس اعلام سازمان دارالقرآن الکریم، نتایج مربوطه در سایت تلاوت به نشانی www.telavat.ir قرار داده شده است و افراد می‌توانند با انتخاب نام استان درجه قبولی خود را مشاهده نموده و با ورود به سیسیتم اطلاعات فردی و وارد نمودن کد کاربری و رمز عبور نمرات خود را مشاهده نمایند.


شرکت کنندگانی که حداقل ۷۰% سؤالات کتبی حسن حفظ و ترجمه و مفاهیم را درست پاسخ داده باشند به مرحله آزمونهای شفاهی راه یافته اند. از مجموع ۳۰۹۱ نفر از قبولشدگان مرحله اول تعداد ۳۷۱ نفر در رشته ۵ جزء، ۸۵۹ نفر در رشته ۱۰ جزء،‌۴۷۵ نفر در رشته ۲۰ جزء و تعداد ۱۳۸۶ نفر هم در رشته حفظ کل بوده اند.


قبول شدگان آزمون مرحله اول می توانند از نیمه دوم تیرماه با مراجعه به سایت تلاوت آمادگی خود را جهت شرکت در مرحله شفاهی اعلام نمایند. مرحله دوم (شفاهی) بعداز ماه مبارک رمضان و در مناطق از پیش تعیین شده در سطح کشور برگزار می‌گردد.


آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم براساس مصوبه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی همه ساله در یک نوبت و در ۴ مرحله برگزار می‌گردد.

مطالب مرتبط :
  1. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره قرآن دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
  2. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  3. قاری و حافظ ایرانی بر سکوی نخست سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایستادند
  4. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  5. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است

پارک علم و فناوری قم

zohur