۱ آبان ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مسعود وادی پور با اشاره به اینکه نتایج مرحله دوم آزمون نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم امروز(۳۰ مهر ماه) آماده شده،‌ افزود:‌ این نتایج به کمیته نظارت شورای تخصصی و کارشناسی طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم برای بررسی بیشتر ارسال شده است.


وی با بیان اینکه بر اساس اعلام قبلی مقرر شده بود نتایج، روز ۳۰ مهر ماه اعلام شود، بیان کرد:‌ نتایج به دلیل ضرورت طی مسیر قانونی و اخذ تاییدیه کمیته نظارت هفته اول آبان ماه اعلام می شود.


وادی پور با اشاره به تجربه هشت دوره گذشته این آزمون یادآور شد:‌ در هشت دوره گذشته تا کنون هیچ مشکلی از سوی کمیته نظارت برای آزمون اعلام نشده و نتایج با طی روند قانونی اعلام و مدارک ارائه شده است. ‌


وی با اشاره به اینکه این آزمون در چند مرحله انجام می شود یادآور شد:‌ شرکت کنندگان در اردیبهشت ماه گذشته در مرحله اول و کتبی نهمین دوره آزمون شرکت کرده و در مرحله دوم نیز آزمون شفاهی به مدت یک ماه از نیمه مرداد ماه تا نیمه شهریور ماه برگزار شد.


وادی پور با بیان اینکه مدارک این آزمون از اعتبار بالایی برخوردار است خاطر نشان کرد:‌ این مدارک به امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان تبلیغات اسلامی رسیده و پس از آن به حفاظ ارائه می شود.


آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم هر ساله از سوی سازمان دارالقرآن الکریم برای حفاظ قرآن به منظور اعطاء مدرک معتبر به آنان برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن فردا برگزار می شود/ اعلام نتایج اولیه آخر مرداد
  2. مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حفاظ نیمه دوم مردادماه آغاز می شود
  3. آزمون مرحله سوم طرح اعطای مدرک حفظ برگزار می شود
  4. آغاز ثبت‌نام طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن
  5. هجدهمین آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن با شرکت ۲۶۹ نفر آغاز شد

پارک علم و فناوری قم

zohur