۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مؤمنی رئیس گروه تأمین منابع فرهنگی و تبلیغی معاونت فرهنگی، تبلیغی دفتر تبلیغات دینی حوزه علمیه قم با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: بعضی از کتابهایی که در این گروه منتشر می شوند برای مبلغین است که در ایام تبلیغات مثل ماه محرم، ماه صفر، ماه رمضان و یا فصل تابستان مبلغین از این محتوا برای تبلیغ استفاده می کنند.


وی افزود: بخشی از کتابهایی که توسط این مرکز منتشر می شود برای عموم است که با توجه به نیازهای جامعه کتابهایی تألیف می کنیم و بعد در اختیار مردم می گذاریم. بعضی از منابع هم جنبه آموزشی دارد، زیرا معاونت فرهنگی تبلیغی مرکزی بنام مرکز آموزشهای کاربردی دارد که برای مبلغین کلاسهایی تشکیل می شود و دوره هایی گذاشته می شود. همچنین بعضی از کتابهای درسی این کلاسها و دوره ها در این گروه تألیف و منتشر می شود.


مؤمنی درباره یکی از کتابهای تازه منتشر شده این گروه گفت: کتاب «ناگفته های مسیحیت» نوشته جمعی از نویسندگان (محمد صحاف کاشانی، محمد توحیدی، علی غلامی) و به نظارت علمی بنده تهیه شده است. این کتاب برای آشنایی با مسیحیت و زندگی حضرت مسیح(ع) است که تاریخ مسیحیت را مورد بحث و بررسی قرار داده است.


وی افزود: در این اثر، کتاب مقدس معرفی شده و از نظر سندی و محتوایی هم بعضی از مطالبش مورد بررسی و نقد واقع شده است. آموزه های مسیحیت مثل آموزه نجات بحث شده و نگاه انتقادی به آموزه سه گناه نخستین شده است. وضعیت شریعت در مسیحیت؛ اینکه آیا مسیحیت شریعت دارد یا ندارد بحث شده و همین طور آئینهای کلیسایی و مراسمی مثل عشاء ربانی و تعمید معرفی شده است.


مؤمنی در پایان سخنانش تصریح کرد: بحث آموزه تثلیث که بسیار در مسیحیت مهم است مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. بخش آخر کتاب هم راجع تبشیر مسیحیت در ایران است و روشهای تبشیری و تبلیغی جذب افراد به مسیحیت در آن مورد بحث قرار گرفته است. 

مطالب مرتبط :
  1. بررسی خاستگاه و مبانی فکری طالبان/شماره جدید فصلنامه تاریخ فلسفه منتشر شد
  2. مجموعه مقالات تاریخ و همکاری‌های میان‌رشته‌ای توسط پژوهشکدة تاریخ اسلام منتشر شد
  3. فعالیت مسیحیت تبشیری در پوشش مباحث روان شناسی و درمانی/ ضعف انتقال مفاهیم دینی یکی از علل گرایش
  4. پژوهشکده باقرالعلوم (ع) ۱۲ کتاب در مورد بهائیت تدوین می‌کند
  5. انتشار سه کتاب مشترک پژوهشکده تاریخ اسلام و نشر توت/بررسی تطبیقی جنبشهای اسلامی الجزایر و تونس

پارک علم و فناوری قم

zohur