۳ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، «زاویه» به عنوان مجله تخصصی علوم انسانی شبکه چهار سیما، چهارشنبه سوم مهر مسأله “نسبت ما با تجدد و مدرنیته” را با حضور شهریار زرشناس، روزنامه نگار و فعال فرهنگی که به داشتن دیدگاه های انتقادی در باب تجدد مشهور است در برنامه زاویه روبروی دکتر صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران خواهد نشست که آرایی ملایم و دقیقا مخالف با نظرات زرشناس دارد.


در این برنامه، سؤالاتی همچون آیا میان حوزه شرق و غرب گسلی غیر قابل عبور برقرار است؟ آیا امکان همزیستی و همسنخی میان ما و تجدد قابل تصور است یا نه؟ اقبال جامعه ایران به تجدد به بهبود و پیشرفت ما خواهد انجامید یا به ضعف و عقب ماندگی؟مطرح و پاسخ داده می شود.


برنامه‌ «زاویه» شبکه ۴ سیما با محتوا و مضمون قابل قبول توانسته رسانه را به ابزاری فرهنگی و روشنگرانه بدل کند که جدی‌ترین مسائل انسانی و اجتماعی را دستمایه گپ‌وگفت‌های خود قرار داده و به مظهر هم‌اندیشی و مناظره و مناقشات فکری بدل کند مباحثی که علاوه بر هدایت فکری و فرهنگی جامعه توانسته پویایی و نشاط محافل علمی را ‌دامن بزند و به اعتلای آن کمک کند.


مجله تصویری زاویه همانگونه که از نام آن بر می آید با نگاه ویژه به حوزه فرهنگ، رصد مهم‌ترین عناوین خبری هفته و‌ اتفاقات فرهنگی حوزه علوم انسانی توانسته تحلیل خوبی به مخاطبان خود ارائه کند.


برنامه زاویه به صورت هفتگی چهارشنبه ها ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مطالب مرتبط :
  1. مناظره خسروپناه و عبدالکریمی در مورد روایت شریعتی از مدرنیته و غرب
  2. ادامه مناظره خسروپناه و عبدالکریمی در مورد روایت شریعتی از مدرنیته و غرب
  3. برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت روز عفاف و حجاب
  4. بی برنامه بودن از ضعف های نامزدها است/ اشکالات مناظره کاندیداها
  5. نقد کتاب «اخلاق در عصر مدرن» در برنامه کارنامه شبکه ۴

پارک علم و فناوری قم

zohur