۱۶ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اظهارداشت: آنچه در فرهنگ وقف بر اقتصاد کشور در سالهای گذشته شاهد آن بوده ایم، نبود استفاده بهینه از داراییهای وقفی در اقتصاد کشور بوده است.


وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیتهای سرمایه گذاری در موقوفات کرمان بیان کرد: با توجه به ظرفیتهای استان، لزوم توجه بخش خصوصی به سرمایه گذاری موقوفات باید نقش پررنگ تری به خود بگیرد.


حجت الاسلام محمد قاسمی زاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان هم در این دیدار گفت: اوقاف استان در هشت سال گذشته، قدمهای بزرگی را در احیا، حفظ، توسعه و عمران اراضی موقوفات برداشته است.


وی افزود: عمده فعالیتهای سرمایه گذاری موقوفات در بخش اراضی کشاورزی وقفی است و در حال حاضر بیش از یکهزار و ۳۰۰ هکتار از باغهای پسته در استان توسط بنیاد عمران و توسعه موقوفات اداره می شود که با توجه به خشکسالی های اخیر در منطقه تعداد هفت حلقه چاه برای آبیاری در این اراضی حفر شده است.


وی ساخت پروژه تالار بزرگ احسان در شهر کرمان را یکی از مهمترین پروژه های سرمایه گذاری اوقاف در این استان بیان کرد و گفت: این پروژه به مساحت ۹ هزار و ۶۰۰ متر مربع توسط بنیاد توسعه و عمران موقوفات در حال اجراست که اعتبارات و هزینه های این طرح از محل پذیره موقوفات استان مصرف می شود.

مطالب مرتبط :
  1. وقف در توزیع عادلانه ثروت، فقرزدایی و اقتصاد بدون نفت تأثیرگذار است
  2. مسئولان اوقاف در توسعه گردشگری مذهبی جدی هستند/ گردشگری مذهبی موجب نوسازی بقاع متبرکه می شود
  3. ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی وقفی کشور به وقفیت بازگردانده شد
  4. وظیفه ستاد سازمان اوقاف برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر برنامه هاست
  5. حسن سبحانی: فقر و تکاثر نتایج فعالیت سرمایه داران در اقتصاد/ کشوری که فقیر باشد باید در اسلامی بودنش شک کرد

پارک علم و فناوری قم

zohur