۹ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این دیدار که شامگاه یک‌شنبه در بعثه جمهوری اسلامی ایران برگزارشد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر با اشاره به وقایعی که در جنگ اخیر بر مردم غزه گذشت و مردم ایران را نیز بسیار داغدار کرد، گفت: نتیجه مقاومت و ایثار مردم غزه، برای همگان درس‌آموز و مهم است.


سرپرست حجاج ایرانی با ذکر جملاتی از امام خمینی (رحمه‌الله) درباره پوشالی‌خواندن قدرت‌های شیطانی و این‌که اگر هر مسلمانی یک سطل آب بریزد، اسرائیل را آب خواهد بُرد، ادامه داد: الحمدالله این اتفاق افتاد و از یک ‌طرف نشانه لطف و عنایت خدا بود و از سوی دیگر بینش و شعور بالای مردم فلسطین که در برابر این همه جنایت مقاومت کردند.


وی با نقل جملاتی از مردم غزه که روی تلی از خانه‌های ویران ایستاده بودند و می‌گفتند که «تا آخر مقاومت خواهند کرد»، اظهار داشت: ان‌شاالله پیروزی نهایی نزدیک است و امیدواریم به‌ زودی در کنار مردم فلسطین در مسجدالاقصی نماز می‌خوانیم.


امیرالحاج ایران در بخش دیگری از سخنان خود به افشای چهره منافقانه برخی کشورهای اسلامی و آشکارشدن دشمنی کشورهای استکباری پرداخت و گفت: برخی کشورهای اسلامی با حمایت از گروه‌های تکفیری موجب شدند تا ذهن مردم از مساله فلسطین منحرف شود؛ گروه‌هایی که نه تنها یک گلوله به سوی اسرائیل غاصب شلیک نکردند، بلکه حتی حمایت زبانی هم از خودشان نشان ندادند و به‌جای این‌ها، به جان مردم بی‌گناه سنی و شیعه و مسیحی وایزدی عراق و سوریه افتادند.


نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر ضرورت ایجاد یک جبهه فعال در مقابله با رژیم صهیونیستی و کمک به مردم مقاوم غزه برای ترمیم ویرانی‌های ناشی از جنگ اخیر، با یادآوری موضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرمان فلسطین، یادآور شد: امام سال‌ها قبل از سقوط شاه،‌ گفتند شاه رفتنی است و او ساقط شد؛ درباره صدام هم همین پیش‌بینی را کردند؛ در نامه‌ای که به گورباچوف نوشتند هم از فروپاشی قریب‌الوقوع شوروی خبر دادند؛ و مکرر می‌گفتند که آمریکا هیچ غلطی در برابر ایران نمی‌تواند بکند و نشانه‌اش همین پایداری ۳۵ ساله ایران است.


وی افزود: ما مطمئن هستیم که پیش‌بینی ایشان درباره قدس عزیز حتما محقق خواهد شد و به‌زودی در آن‌جا جشن پیروزی برگزار خواهیم کرد.

 

مطالب مرتبط :
  1. بیش از ۹۶۰ مسجد در حملات رژیم صهیونیستی از بین رفته است
  2. مجمع جهانی صلح اسلامی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم کرد
  3. تنها راه‌حل مسئله فلسطین انحلال و زوال رژیم صهیونیستی است
  4. فتنه در جهان اسلام به سود رژیم صهیونیستی و آمریکا خواهد بود
  5. باید در کنار مقاومت باشیم و از موضعش حمایت کنیم/ ارتباط کشورهای عربی و مسلمان برقرار شود

پارک علم و فناوری قم

zohur