۱۲ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در ابتدای این نشست که با استقبال پرشور خانواده ها و مردم قرآن دوست همراه بود، آیت الله قائم مقامی استاد حوزه و استاد دانشگاه در سخنانی با اشاره به نقش قرآن و آموزه های آن در کاهش آسیب های اجتماعی پیوند خانواده و استحکام بنیان آن گفت: برای اینکه به ابعاد گوناگون و گسترده این کتاب آسمانی پی ببریم بهتر است قرآن را در ابعاد زندگی حضرت علی(ع) مطالعه و مشاهده کنیم.


به باور این استاد دانشگاه حضرت علی (ع) معنای واقعی تفسیر قرآن بودند و هر لحظه از زندگی این بزرگوار با قرآن و آموزه های آن مأنوس بود و این موضوع در تمام زندگی این حضرت و خانواده شان جاری بود.


آیت الله قائم مقامی اظهارداشت: این روزها در جامعه شاهد بروز آسیب های مختلفی در حوزه اخلاق و آسیب های اجتماعی هستیم در صورتی که برای تمامی این آسیب ها در قرآن راهکارهای عملی و علمی وجود دارد. راهکارهایی که حضرت علی (ع) هم در زمان خلافت خود آنها را اجرایی می کردند.


به گفته این استاد اخلاق این روزها شاهد تفاسیر گوناگون و متفاوتی از آیات و روایات قرآنی در جامعه هستیم که در برخی موارد این تفاسیر با اصل و اساس آیه ها تفاوت چشمگیری دارد، در صورتی که در یک جامعه اسلامی باید تمامی تفاسیر از آیات و روایات قرآن به صورت دقیق با کار کارشناسی و ساعت ها تحقیق و پژوهش به دست آید.


در پایان سخنان این استاد دانشگاه جلسه پرسش و پاسخ مردمی پیرامون فعالیتهای بخش در آسمان ولایت و سیر و سلوک حضرت علی(ع) در استفاده از مفاهیم قرآنی در زندگی با حضور بازدیدکنندگان و علاقه مندان به قرآن برگزار شد.

مطالب مرتبط :
  1. اگر مفاهیم قرآن تبدیل به فرهنگ نشود نمی توانیم جامعه قرآنی داشته باشیم
  2. روشهای ترویج مفاهیم قرآنی در محیط‌های آموزش و پرورش بررسی می شود
  3. جایگاه قرآن در خانواده مهدوی بررسی می شود/ سخنرانی حجت الاسلام نقویان پیرامون سبک زندگی قرآنی
  4. تأکید بر روشهای تدریجی آموزش مفاهیم قرآن/ بررسی آفات تربیت دینی در محیط های آموزشی
  5. کار ارزنده نمایشگاه قرآن پیگیری شعار سبک زندگی قرآنی است

پارک علم و فناوری قم

zohur