۱۳ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری، از مجموعه پارک علم و فناوری و مرکز رشد واحدهای فناور علوم انسانی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم، در جلسه ای که در حاشیه این دیدار برگزار شد دکتر ابوالفضل اسماعیلی ضمن اشاره به ظرفیت های عظیم استان در حوزه علوم انسانی، فرهنگ و گردشگری اظهار داشت: علیرغم محتوای زیادی که در حوزه فرهنگ و هنر داریم متاسفانه به دلیل عدم برخورداری از برنامه مدوّن و منسجم در سطح مدیریت کلان استان در تجاری سازی این ایده ها موفق نبوده ایم.

وی افزود: به دلیل وجود همین ظرفیت هاست که معتقدم از ابتدا هم باید پیگیری میکردیم که قم قطب فرهنگی شود نه قطب صنعتی، بنابراین لازم است واحدهای فناور علوم انسانی این ظرفیت ها را به ثروت تبدیل کنند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری اضافه کرد: بی شک این اتفاق، یعنی تجاری سازی ایده های فرهنگی و هنری باید در جایی مثل پارک علم و فناوری محقق شود. جایی که افراد صاحب ایده، با عملیاتی ساختن طرح های تخصصی و دانش بنیان عملا درصدد تحقق فرمایشات مقام معظّم رهبری درخصوص موضوعات فرهنگی و اقتصادی برآمده اند.

دکتر اسماعیلی درپایان خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما این است که  گردشگری مذهبی در قم رونق بیشتری پیدا کند و  زائری که به قم می آید از فضای مفرّحی که برایش ایجاد میشود لذت ببرد و غیر از سوهان، بسته های فرهنگی را نیز به عنوان سوغات خود خریداری کند که پیاده سازی و اجرایی کردن ایده هایی که در این چرخه وجود دارد بدون شک با حمایت از واحدهای فناور عضو مرکز رشد علوم انسانی و پارک علم و فناوری امکان پذیر خواهد بود.

 لازم به ذکر است که در ابتدای این جلسه، دکتر سید هاشم عارف، رئیس پارک علم و فناوری با ارائه گزارشی از ضرورت تاسیس مرکز رشد علوم انسانی به تشریح ظرفیت های موجود در هسته ها و واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری پرداخت.

گفتنی است، در این جلسه مدیران واحدهای فناور ماهد، رسول مهر، سایه چتر زندگی و افلاک نمای قرآنی طرح ها و توانمندی های خود را معرفی و مشکلات و موانع موجود در مسیر تحقق این ایده ها را بازگو نمودند.

حضور در محل فعالیت واحدهای فناور ماهد و گیتا صنعت کویر حسن ختام بازدید معاون هماهنگی امور زائرین استانداری از پارک علم و فناوری قم بود.

مطالب مرتبط :
  1. معاون هماهنگی امور زائرین استاندری: از طرح های دانش بنیان در رونق گردشگری مذهبی استفاده میکنیم
  2. بازدید معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) از واحدهای فناور عضو مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم
  3. تاکید دبیر ستاد فناوری های نرم معاونت علمی ریاست جمهوری بر لزوم حمایت از واحدهای فناور مرکز رشد علوم انسانی
  4. مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قم: برای استفاده از محصولات دانش بنیان واحدهای فناور مرکز رشد علوم انسانی آمادگی داریم
  5. بازدید وزیر آموزش و پرورش و مدیر حوزه های علمیه از غرفه مرکز رشد واحدهای فناور علوم انسانی پارک علم و فناوری قم

پارک علم و فناوری قم

zohur