۱۵ دی ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مجید مظفری  از هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون گفت: مدتی است که رسانه ملی از مباحثی مانند وقف فاصله گرفته و مانند دوره‌های گذشته برنامه‌سازی ندارد. این در حالی است که وقف یکی از مباحث دینی رایج در جامعه بوده است.


وی افزود: فرهنگ وقف پلی بین گذشتگان و آیندگان است که اگر در جامعه ترویج و نهادینه شود با خود دستاوردهای بسیار مفیدی خواهد داشت.


مظفری با اشاره به غفلتی که نسبت به وقف شده است، اظهار داشت: این مسئولیت بر دوش اهالی رسانه و تلویزیون است تا با ساخت تله فیلم، سریال، فیلم‌های سینمایی یا تله تئاتر بتوانند موضوع وقف را به جامعه یادآور شوند چرا که وقف باعث می‌شود افراد محروم جامعه از موقعیت اجتماعی برابر و خوبی نسبت به دیگر اقشار جامعه برخوردار شوند.


همچنین در خبر دیگری آمده است: بهروز رهبری‌فرد از ورزشکاران پیشین عرصه فوتبال با اشاره به جایگاه والای وقف توضیح داد: وقف در جامعه آنقدر جایگاه بالایی دارد که دوست دارم با هر چه در توان دارم در این سنت حسنه فعال باشم.


وی ادامه داد:به نظر من، بخشی از امور وقفی به مباحث دینی مانند ساخت مسجد یا امور اقتصادی مانند وقف بخشی از اموال اختصاص دارد. در امور ورزشی نیز می‌توان در وقف شریک شد. به عنوان مثال ما اقشار ورزشی جامعه می‌توانیم با حضور در مناطق محروم کشور به آموزش حرفه‌ای ورزش خود بپردازیم و از این طریق در سنت حسنه وقف سهیم باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. آثار معنوی حج در جهان مادی گرای امروز/ اسرار عرفانی قربانی کردن در حج
  2. چگونه زیر چتر خوشبختی قرار گیریم/ لزوم توازن در کسب کمال معنوی و مادی
  3. خدایا مرا از بندگان شایسته و فرمانبردارت قرار ده/ نتایج مادی و معنوی استغفار
  4. وقف در عرصه آسان کردن ازدواج از ضرورتهای جامعه است/عرصه های جدید وقف کدامند
  5. رهبری صالح در دین مهم‌ترین اصل است/آموزه‌های دینی باید پاسخگوی تمام نیازهای انسان باشد

پارک علم و فناوری قم

zohur