۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، شصت و یکمبن نشست ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی به ریاست حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت برگزار شد.


روحانی نژاد در ابتدای این نشست با بیان اینکه روند برگزاری نشستهای ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی با قوت ادامه پیدا می‌کند، افزود: اهمیتی که در کل کشور به مصوبات ستاد شئون داده شده قابل تقدیر است.


وی با تاکید بر اینکه مصوبات ستاد شئون مورد توجه مسؤولان حوزه فرهنگ کشور قرار گرفته است، ادامه داد: آنچه که کشور ما  را در میان سایر کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی متمایز کرده، سکانداری ولی فقیه است.


روحانی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به حضور پررنگ مردم در مناسبتهای مذهبی اشاره کرد و یادآور شد: امسال هم مثل هر سال حضور مردم در مراسم اعتکاف چشمگیر بود به‌ویژه اینکه بیش از ۷۰ درصد معتکفین را جوانان تشکیل می دادند.


معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان با اشاره به اینکه خوشبختانه کشور در ثبات و امنیت به سر می برد، تاکید کرد: ما قطعا در عرصه مذاکرات هسته ای پیروز خواهیم شد.


در ادامه این نشست حاضران به بحث و تبادل نظر پیرامون مناسبتهای مذهبی پیش رو از جمله ۲۷ رجب، سالگرد ارتحال امام (ره)، اعیاد شعبانیه و ماه مبارک رمضان پرداختند.


گفتنی است،نشستهای ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی با حضور نمایندگان تام‌الاختیاری از نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، صدا و سیما،دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد و… برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. توصیه‌های ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مورد توجه هیئات مذهبی قرار گرفت
  2. طنین مناجات امام حسین(ع) در روز عرفه در سراسر کشور
  3. اعزام ۵۰ هزار مبلغ به سراسر کشور در ماه رمضان/ تفسیر قرآن محور برنامه‌ها
  4. دبیرخانه دائمی ستاد برگزاری هفته وقف تشکیل می شود
  5. رئیس ستاد برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم منصوب شد

پارک علم و فناوری قم

zohur