۱۱ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی طی بیانیه ای اعلام کرد: شرم آور است که دولت آمریکا به دنبال مسلح کردن یک ماشین نظامی متهم به جنایت جنگی است که درگیر یک ستاد بی رحمانه و تبعیض آمیز خشونت شده؛ جنگی و تجاوزی در پی آن صدها غیرنظامی فلسطین از جمله زنان، کودکان و سالخوردگان شهید شده اند.


این بیانیه می افزاید: ارائه تسلیحات بیشتر به یک متخاصم در شرایطی خشونت بار تنها وضعیت جنگ را ارتقا می دهد نه صلح.


رژیم صهیونیستی اسرائیل از روز ۸ ژوئیه ( ۱۷ تیر) حملات هوایی بیرحمانه ای علیه غزه آغاز کرد که طی آنها صدها نفر شهید و هزاران نفر زخمی شدند. نیروهای اشغالگر اسراییل در روز ۱۷ ژوئیه (۲۶ تیر) حملات زمینی را علیه غزه محاصره شده که در آن ۲ میلیون غیر نظامی زندگی می کنند آغاز کردند.


تعداد شهدای جنگ چهار هفته ای فلسطین بیش از ۱۴۱۰ نفر تخمین زده می شوند، همچنین این جنگ تاکنون  بیش از ۷۶۰۰ مجروح برجای گذاشته است.


شورای روابط اسلامی – آمریکایی به عنوان سازمان پوششی مسلمانان آمریکا در این بیانیه مسلح کردن نیروهای صهیونیستی را تنها نشانه حمایت آمریکا از کشتار غیرنظامیان در نوار غزه محاصره شده می داند.


در بخشی از این بیانیه آمده است که چنین چرخه ای از اقدامات این پیام را به جامعه بین الملل منتقل می کند که ابراز همدردی آمریکا برای شهید شدن تعداد قابل توجهی از شهروندان غزه در بهترین حالت ریاکارانه و در بدترین حالت دروغی بیش نیست.


اوایل ماه جاری نیز همین سازمان اسلامی نسبت به ادامه تجاوزات صهیونیستی علیه غزه هشدار داد. این سازمان همچنین خدمات جدیدی راه اندازی کرده تا مسلمانان آمریکایی برحسب آن بتوانند نگرانیهای خود را نسبت به مسائل سیاست خارجی آمریکا در سایت شورای روابط اسلامی – آمریکایی منعکس کنند.

مطالب مرتبط :
  1. رئیس سازمان اوقاف خواستار واکنش وزرای اوقاف به نسل کشی صهیونیستها درغزه شد
  2. تفاوت طلب مرگ با سب و لعن/ شعار مرگ بر آمریکا علیه وصف استکباری دولت این کشور است
  3. مذاکره با آمریکا یا مرگ بر آمریکا؟/ مناظره زیباکلام و سلیمی نمین
  4. سخنرانی مارتا نوسبام درباره گسترش محدودیتهای دینی علیه مسلمانان در آمریکا و اروپا
  5. نقطه اشتراک کمونیست، مکتب غرب و آمریکا با وهابیت/ یکی از اصلی‌ترین مشکلات گمراهی وهابیت کمرنگ کردن مسائل غیبی است

پارک علم و فناوری قم

zohur