۵ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی، عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان این مطلب که اهمیت دادن به مباحث قرآنی خیر و برکت برای نظام و ملت ایران در پی دارد، گفت: برپایی مسابقات بین‌المللی قرآن تهمت‌ها و حرف‌های دروغ وهابیت و سعودی ها علیه ایران را از بین می برد.


وی با اشاره به اینکه برپایی مسابقات بین‌المللی به جهان اسلام ثابت می کند که ایران با محوریت قرآن حرکت می‌کند، افزود: قاریان و حافظانی که در مسابقات بین‌المللی قرآن شرکت می کنند خود مبلغان خوبی برای اسلام در کشورشان هستند.


عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه با برپایی مسابقات قرآن به طور قطع توجه و نگاه ملت‌ها و جهان اسلام به مردم ایران بهتر خواهد شد، افزود: این مسابقات و اهتمام جمهوری اسلامی ایران به برپایی آن نقش سوء معاندان علیه جمهوری اسلامی را خنثی می‌کند؛ بنابراین ضرورت دارد هر ساله مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گسترده‌تر و پرشکوه‌تر از سال های قبل برپا شود.


نماینده کرمان با اشاره به اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم روش و الگوهای مشخصی را در راستای حرکت به سمت سبک زندگی ایرانی و اسلامی ارائه می‌کند، بیان داشت: برگزاری هر ساله مسابقات بین‌المللی قرآن، بها دادن به قرآن را در نزد ملت ایران نشان می دهد.


عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینکه نسبت به برپایی مسابقات قرآن کریم و همچنین سایر فعالیت های قرآنی از هرگونه هزینه ای دریغ نکنیم، بیان داشت: باید انعکاس خبری خوبی نسبت به برپایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جامعه صورت گیرد.


عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به اینکه با برپایی مسابقات قرآن فضای دلچسب و مطبوعی در جامعه ایجاد می شود، گفت: همین فضا مردم را وادار به حرکت به سمت و سوی مفاهیم و آموزه های قرآن کریم می‌کند. وقتی مردم حضور قاریان و حافظان جهان اسلام را در ایران می‌بینند خود به خود زمینه توجه آنها به ویژه نسل جوان و نوجوان به قرآن بیش از پیش فراهم می شود. از دیگر برکات قرآن کریم این است که شرکت کنندگان هم تلاش می‌کنند تا چنین مسابقاتی را در کشور خودشان برپا کنند.


حجت الاسلام غضنفریآبادی در پایان با اشاره به اینکه دولت و مجلس در اختصاص اعتبارات خود به مباحث قرآنی تلاش کرده‌اند، افزود: هر چه نسبت به موضوعات و مباحث قرآنی هزینه کنیم باز هم کم است.


 

مطالب مرتبط :
  1. مسابقات بین‌المللی قرآن نیاز به تبلیغات گسترده دارد/ مسابقات قرآن فضای معنوی ویژه‌ای را در کشور ایجاد می‌کند
  2. داوری در مسابقات بین المللی قرآن ایران بر مبنای عدالت و صداقت است
  3. مسابقات بین المللی قرآن تابلوی نظام جمهوری اسلامی است
  4. مسابقات بین‌المللی قرآن بهترین محمل برای معرفی جمهوری اسلامی است
  5. نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند

پارک علم و فناوری قم

zohur