۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اساس گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان امام(رحمة الله) برپایه دین مبین اسلام است خاطرنشان کرد: اساس دین هم بر قرآن استوار است. بنابراین هر چقدر در راستای ترویج فرهنگ قرآن کریم در سطح ملی و بین المللی تلاش کنیم در حقیقت پایه‌های انقلاب اسلامی را تقویت کرده‌ایم.


وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآن حرکت سازنده فرهنگی مهمی به شمار می آید تصریح کرد: همه باید از برگزاری برنامه های قرآنی به ویژه برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن از سازمان اوقاف حمایت کنند.


وی به ضرورت تأمین اعتبارات و بودجه برای مجموعه‌هایی که فعالیت‌های قرآنی انجام می دهند اشاره کرد افزود: علاوه بر کمکهای مادی و معنوی باید حمایتهای لازم از سازمانهای فعال قرآنی و متولیان امر انجام شود. دستگاه دیپلماسی کشور و مسئولان هم باید کمکهای جدی در این راستا داشته باشند.


جلالی گفت: اساس و پایه فرهنگ مفاهیم و معانی بلند قرآن کریم است و با کمک قرآن می توانیم فرهنگ دینی را که فرهنگ انقلاب اسلامی است ترویج دهیم. به همین دلیل مسابقات بین المللی از جمله برنامه هایی است که در معرفی و شناخت جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی مهم است.


سی ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ۵ تا ۱۲ خردادماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند
  2. اعلام آمادگی ۵۶ کشور برای حضور در سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن ایران
  3. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  4. ۸۰ کارگاه آموزشی همزمان با مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  5. رئیس ستاد برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم منصوب شد

پارک علم و فناوری قم

zohur