۲۶ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شعبانی، مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه در گردهمایی بزرگ مبلغان سازمان اوقاف و امور خیریه که در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف، علاوه بر اعزام مبلغان به مباحث آموزشی هم می‌پردازد.


وی افزود: معاونت فرهنگی اوقاف، ریاست کمیته آموزشی را بر عهده دارد و سعی داریم موضوعاتی را در دور‌ه‌های ویژه مبلغان مطرح کنیم که نیاز روز جامعه باشد و در نهایت و در قالب ره‌توشه‌های تبلیغی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.


مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه کتابی ویژه ماه محرم امسال تدوین و منتشر شده است، گفت: در کنار این مسائل پژوهشی، ارتقاء سطح علمی و تبلیغی طلاب و روحانیون هم در دستور کار قرار دارد.


وی ادامه داد: کلاس‌های بلندمدت ویژه مبلغان با استقبال گسترده روحانیون مواجه شده و دوره‌های مختلفی هم به همین منظور تشکیل شده است؛ مهدویت، مشاوره تربیتی و خانوادگی، تاریخ تحلیلی اسلام و زندگانی پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) و مباحث تخصصی وقف از جمله موضوعات این کلاس‌ها هستند.


شعبانی با اشاره به تفاهمی که با معاونت تهذیب حوزه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: حفظ خطبه غدیر در راستای این تفاهم‌نامه توسط مبلغان سازمان اوقاف صورت می‌گیرد و جوایزی هم برای افراد برتر در نظر گرفته شده است.


مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تمام مبلغان سازمان اوقاف دارای تحصیلات بالای پایه هشتم هستند..

مطالب مرتبط :
  1. چهار هزار مبلغ از سوی سازمان اوقاف در ماه رمضان به مناطق مختلف اعزام می شوند
  2. ۲۰۰ نفر به برکت موقوفات کشور راهی عتبات عالیات شدند
  3. نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند
  4. بیمارستانهای فوق تخصصی سرطان وقفی در استانهای تهران و فارس احداث می شود
  5. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur