۱۶ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام والمسلمین سیدسعید مطلبی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تخریب ۲۰۰ مسجد در نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی اظهارکرد: رژیم صهیونیستی با تخریب مساجد به دنبال از بین بردن هویت اسلامی مردم فلسطین بود که خوشبختانه به نتیجه نرسید.


وی افزود: مردم فلسطین در مبارزات ضد صهیونیستی خود همواره بر روی اسلام به عنوان نماد مبارزه با استکبار تکیه داشتند و تخریب مساجد فضا را برای قدرت نمایی آن صهیونیستها فراهم نخواهد کرد.


این کارشناس حوزه مسجد به آتش سوزی مسجد الاقصی اشاره و تصریح کرد: آتش سوزی مسجد الاقصی توسط اسرائیل جنایتکار نشان می دهد که دشمنی صهیونیستها با مظاهر اسلامی اختصاص به دهه های اخیر ندارد و آنها از ابتدای پیدایش به دنبال جلوگیری از پیشرفت فرهنگ و تمدن اسلامی بودند.


حجت الاسلام مطلبی کمک به ساخت مساجد تخریب شده در غزه را پاسخی محکم به جنایات صهیونیستها دانست و گفت: همه ملتهای اسلامی برای کمک به ساخت مساجد غزه باید حضور فعالی داشته باشند تا پاسخ محکمی به این حرکت جنایتکارانه آنها داده شود.


وی با بیان اینکه کشتار کودکان و زنان غزه سفاهت رژیم صهیونیستی را اثبات می کند، تصریح کرد: کشتار کودکان و زنان غزه سفاهت و بی رحمی این رژیم نامشروع را بیش از گذشته اثبات کرد.


این کارشناس حوزه مسجد با اشاره به سکوت خفت بار کشورهای عربی بیان کرد: کشورهای عربی که بارها روی نژاد خود تأکید کرده اند در مواجهه با رژیم صهیونیستی به شکل خفت باری سکوت اختیار کردند تا عرصه برای جنایات آن ها باز شود.


مطلبی در خصوص احتمال دامنگیر شدن جنگ افروزی صهیونیستها به سایر کشورهای مرتجع منطقه نیز گفت: با وجود سکوت کشورهای عربی جنگ افروزی صهیونیستها دامن آنها راهم خواهد گرفت و آنها به شکل خفت باری نمی توانند در برابر اسرائیل جنایتکار ایستادگی کنند.


وی در خصوص اهمیت روز جهانی مساجد اظهار کرد: روز جهانی مساجد از ابعاد مختلف اهمیت فراوانی برای جامعه اسلامی دارد اما جنبه مبارزه با رژیم صهیونیستی از دیگر جنبه های آن مهمتر است.


این کارشناس حوزه مسجد با بیان اینکه همه مسلمانان جهان در روز جهانی مساجد برای اعتراض به صهیونیستها واکنش نشان دهند تصریح کرد: مسلمانان جهان در همه کشورها در روز جهانی مساجد باید با اعتراض به اشغالگری و جنایات صهیونیستها عرصه را برای آنها تنگ کنند.


حجت الاسلام مطلبی توجه به تأثیر فرهنگی اجتماعی مساجد را نیز از دیگر جنبه های مهم روز جهانی مساجد دانست و افزود: نکته ای که در روز جهانی مساجد نباید مورد غفلت قرار گیرد توجه به تأثیرات فرهنگی اجتماعی مساجد و اهمیت تقویت این نهاد پراهمیت مذهبی است.


وی در پایان گفت: مسئولان با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مسئله فرهنگ و تأثیر فرهنگی که مساجد بر جامعه دارد مسئولان باید توجه بیشتری به تقویت مساجد در ابعاد مختلف داشته باشند.

مطالب مرتبط :
  1. مبارزه با اسرائیل جنایتکار بنای اصلی روز جهانی مساجد است
  2. تخریب مساجد در غزه در امتداد مسجدسوزی ۴۰ سال قبل صهیونیستها قرار دارد
  3. مساجد مراکز ترویج فرهنگ قرآنی باشند
  4. توجه ویژه دولت به فعالیت‌های فرهنگی مساجد/ حضور پررنگ مردم در مساجد به رفع مشکلات فرهنگی منجر می شود
  5. مسئولان به جای تصدی‌گری فعالیتهای قرآنی حمایت، هدایت و نظارت داشته باشند

پارک علم و فناوری قم

zohur