۱ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدحسین صفار هرندی در برنامه ضیافت شبکه قرآن و معارف سیما با توجه به شرایط کنونی وضعیت غزه تأثیر حضور مردم در راهپیمایی روز قدس را چنین توصیف کرد: روز قدس یک نشانه است، نشانه‌ای که ما تبعات و برکات آنرا سال‌هاست که حس کرده‌ایم زیرا با چنین نشانه‌گذاری شکل مبارزات مردم فلسطین رفته رفته تغییر کرد و این به این دلیل است که روز قدس توانست بین موضوع اشغال فلسطین و آزادی آن با بحث اعتقادی در رابطه با مسجد الاقصی پیوند ایجاد کند.


وی ادامه داد: این مبارزات در گذشته تنها مختص گروه‌های چریک بود اما با چنین پیوندی این مبارزات به سطح مردم کشیده شد و اسرائیلی‌ها با ترس و هراس از گسترده‌تر شدن این مبارزات سرکوبات وحشیانه گرایانه خود را افزایش دادند، این اتفاقات اخیر هم در حقیقت به نوعی در تلافی مجهز شدن و مهیا شدن مردم فلسطین است.


این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: هربار که گرد و غبار جنگ فرو می‌نشیند جز بی‌آبرویی و خفت و خواری چیزی نصیب اسرائیل نمی‌شود، در اتفاقات اخیر نیز علی رغم آثار بسیار بدی که از حملات دشمن و کشته شدن زنان و کودکان و افراد پیر به جا مانده اما اثر عملی این اتفاقات در نهایت منجر به برملا شدن درنده خویی دشمن و بیدار کردن وجدان‌های آگاه و مبارزه بهتر و بیشتر مردم فلسطین خواهد شد.


وی بیان داشت: این جریانات مایه رسوایی عده‌ای از سران کشورهای اسلامی و سیاستمداران بعضی از مجامع جهانی است که مدعی دفاع از دموکراسی و حقوق بشر هستند، مسئله فلسطین امروز پدیده شاخصی برای سنجش سلامت انسانی و سلامت وجدانی مدعیان حقوق انسان‌ها و بشر است.


صفارهرندی تصریح کرد: روز قدس یک نشانه برای متذکر شدن درباره غفلتی است که ده‌ها سال است بخشی از ملت مسلمان و بالاتر از آن دولت‌هایشان، نسبت به فلسطین، این پاره خون چکان پیکره اسلامی داشته‌اند.

مطالب مرتبط :
  1. غافل کردن امت اسلامی از مسئله فلسطین از اهداف مهم دشمنان اسلام می­باشد
  2. جمعیت دفاع از مسجدالاقصی و فلسطین تشکیل شود/کشورهای اسلامی موضع قاطع و مشخص در برابر فلسطین بگیرند
  3. تشریح ساختار حقوق بشر با نگاه به اسلام/ سه نوع کرامت برای انسان متصور است
  4. وسوسه شیطان مانع تشخیص انسان است
  5. چهار مسئله موثر در میزان مطالعه مردم/ توجه به کتاب با فطرت الهی انسان سازگار است

پارک علم و فناوری قم

zohur