۳۰ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی پیش از ظهر امروز یکشنبه ۳۰ شهریورماه در آئین کلنگ زنی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در محل موقوفه روحانی نژاد که از محل فروش اوراق وقف تأسیس خواهد شد، اظهارداشت: برخی تصور می کنند وقف تنها برای افراد ثروتمند و متمکن است در حالی که در تاریخ صدر اسلام هر کدام از صحابه پیامبر (ص) با هر میزان تمکن مالی یک وقف انجام می دادند.


وی با اشاره به اینکه برای ساخت و تجهیز بیمارستان تخصصی سرطان روحانی نژاد تصمیم گرفته شد از ظرفیت وقف جمعی استفاده کنیم، افزود: سال گذشته پیشنهاد عرضه این اوراق به مجلس ارائه شد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم تصویب کردند و با تأئید شورای نگهبان کار عرضه اوراق آغاز شد.


حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه بخش نخست این اوراق منتشر و عرضه شده و به زودی عرضه بخش دوم این اوراق از سوی بانک عامل آغاز خواهد شد، تصریح کرد: پس از ابلاغ سیاستهای کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری، تصمیم گرفته شد با توجه به اهمیت این موضوع و اولویت آن، اولین مرحله عرضه اوراق وقف با نیت سلامت عرضه شود.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه علاقه مندان برای خرید هر یک از اوراق وقف بیمارستان که صد هزار تومان قیمت دارد نیز می توانند با یکدیگر مشارکت داشته باشند گفت: دو تا سه نفر نیز می توانند با خرید یک ورق از اوراق وقف در ساخت بیمارستان خیریه تخصصی سرطان سهیم شوند.وی دلیل ساخت بیمارستان مخصوص بیماران سرطانی را نیاز کشور به چنین بیمارستانی عنوان کرد و افزود: با بررسی هایی که با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی داشتیم به این نتیجه رسیدیم احداث بیمارستان که مربوط به بیماران سرطانی است از اولویت برنامه ها باید باشد.


حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه این بیمارستان ممکن است در نهایت دارای چندین هزار نفر واقف باشد، با بیان اینکه ساخت موقوفات کوچک دیگر پاسخگوی نیازهای جامعه نیست گفت: این راهکار یعنی مشارکت جمعی در ساخت موقوفات بزرگ می تواند بخشی از نیاز جامعه را رفع کند.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این بیمارستان و امکانات آن وقف خواهد شد، تصریح کرد : خدمات رسانی این بیمارستان برای همه خواهد بود.


وی درباره دلیل اصلی انتخاب مکان ساخت این بیمارستان در شهر ری گفت: نیازمندی مردم این منطقه، دسترسی های منطقه، همجواری با استانهای دیگر و همچنین نزدیک بودن به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) از دلایل احداث این بیمارستان موقوفه در این منطقه است.


حجت الاسلام محمدی در پایان با بیان اینکه موقوفه روحانی نژاد برای درمان و سلامت وقف شده است، گفت: همه مردم می توانند با هر سطح مالی در این امر خیر مشارکت کنند و همان طور که در انقلاب و دوران دفاع مقدس پیشتاز وقف جان و ایثارگری بودند، در این امر خیر نیز پیشتاز باشند.

مطالب مرتبط :
  1. دستگاه‌های دولتی حمایت خود از ساخت بیمارستان تخصصی سرطان اوقاف را در قالب تسهیل‌گری امور ایفا کنند
  2. «رقبه» به ساخت بیمارستان وقفی سرطان در شهرری اختصاص یافت
  3. بیمارستان موقوفه تخصصی سرطان به تجهیزات پزشکی پیشرفته مجهز می‌شود
  4. بیمارستان تخصصی سرطان در موقوفه روحانی نژاد طی سه سال احداث خواهد شد
  5. گردشگری سلامت از ابتدای ساخت بیمارستان موقوفه تخصصی سرطان لحاظ شود

پارک علم و فناوری قم

zohur