۳ اسفند ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سی و ششمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم در دو بخش بانوان و آقایان دومین روز خود را در شیراز پشت سر می‌گذارد که در نخستین روز از برگزاری این مسابقات در بخش بانوان، مقدماتی حفظ ۲۰ جزء به اتمام رسید و برگزیدگان آن به مرحله دوم آن راه یافتند.


در مرحله مقدماتی این رشته، ۴۰ نفر حضور داشتند، که ۳۳ نفر از آنان موفق به کسب ۷۵ درصد نمره شدند و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند.


در دومین روز این مسابقات امروز شنبه سوم اسفندماه از ساعت ۸ تا ۱۲ مرحله دوم حفظ ۲۰ جزء هم‌اکنون در محل کتابخانه اسناد ملی فارس در حال برگزاری است و رقابت های مقدماتی رشته ترتیل از ۱۴:۳۰ تا ۱۶ و رقابت های مقدماتی رشته قرائت از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸ در محل کتابخانه اسناد ملی برگزار می‌شود.


این گزارش حاکیست، رقابت های مقدماتی رشته حفظ کل از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸ در محل اسکان متسابقان و در هتل بزرگ شیراز اجرا و رقابت های مقدماتی رشته قرائت نیز از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در سالن کتابخانه اسناد ملی فارس برگزار می‌شود.


 در رشته قرائت ۶۰ نفر در مرحله مقدماتی حضور دارند که از این تعداد ۳۰ نفر به مرحله نیمه نهایی راه خواهند یافت.


همچنین رشته ترتیل در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار می‌شود که ۴۱ نفر در مرحله مقدماتی به رقابت می‌پردازند که ۶ نفر از آنان به مرحله نهایی راه می‌یابند و در رشته حفظ کل نیز ۵۲ نفر در مرحله مقدماتی به رقابت می‌پردازند و کسانی که ۷۵ درصد نمره را کسب کرده‌اند، به مرحله نیمه نهایی راه خواهند یافت.


در هر ۴ رشته حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء قرائت و ترتیل ۶ نفر به مرحله نهایی راه خواهند یافت.

مطالب مرتبط :
  1. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شد
  2. سی و ششمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل استان تهران برگزار می شود
  3. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه برادران آغاز می شود
  4. برگزیدگان سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن برادران معرفی می شوند
  5. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur