۳ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آزمون مرحله اول نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن اردیبهشت‌ماه، به صورت کتبی و چهارگزینه‌ای برای حافظان ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حافظان کل قرآن برگزار شد. افرادی که در این آزمون حد نصاب نمرات را دریافت کردند در مرحله دوم این آزمون که به صورت شفاهی خواهد بود، شرکت می‌کنند.


براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی سازمان دارالقرآن الکریم، آزمون مرحله دوم نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن نیز از نیمه دوم مردادماه در استان‌های سراسر کشور آغاز می‌شود که این آزمون‌ها بنا به آمادگی هر استان باید در طول یک ماه برگزار شود.


آزمون مرحله دوم نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن که به صورت شفاهی اجرا می‌شود شامل حُسن حفظ همراه با رعایت ملاک‌های تجویدی است که براساس ابلاغ سازمان دارالقرآن الکریم، استان‌ها موظف هستند این آزمون را برای راه‌یافتگان به مرحله دوم برگزار کنند.


بنابراین گزارش، پس از برگزاری آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن، نتایج این آزمون از سوی استان‌ها در اختیار سازمان دارالقرآن الکریم قرار می‌گیرد تا پذیرفته‌شدگان در این مرحله از طریق سایت تلاوت سازمان دارالقرآن http://telavat.com معرفی شوند.


افرادی که در آزمون مرحله دوم حدنصاب امتیاز را بگیرند و قصد دریافت مدرک درجه یک یا دو را داشته باشند خود را برای شرکت در آزمون مرحله سوم این طرح آماده می‌کنند اما سایر افراد با پذیرفته شدن در این آزمون مدرک درجه سه حفظ قرآن را دریافت می‌کنند.

 

مطالب مرتبط :
  1. آغاز ثبت‌نام طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن
  2. آزمون مرحله سوم طرح اعطای مدرک حفظ برگزار می شود
  3. ثبت نام ۷۳۶۶ نفر در نهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی حفظ قرآن
  4. نتایج مرحله اول نهمین دوره طرح اعطای مدرک به حفاظ اعلام شد
  5. نتایج مرحله اول هشتمین دوره طرح اعطا مدرک به حفاظ قرآن اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur