۱۶ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در ایام الله دهه فجر، مراسم رونمایی و نقد کتاب «انقلابی اسلامی در غرب» نوشته دکتر ایگناسیو اولاگوئه (۱۹۷۴-۱۹۰۳) با حضور دکتر جعفر گونزالس مترجم کتاب، دکتر علی محمد طرفداری ویراستار کتاب، سعید طاوسی مجری کارشناس، دکتر ویرجیلیو مارتینز محقق اسپانیایی، پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار می‌گردد.


ایگناسیو اولاگوئه (۱۹۷۴-۱۹۰۳) مورخ و دیرینه شناس اسپانیایی، در سال ۱۹۶۶ با نگارش کتاب انقلاب اسلامی در غرب که بنام «اعراب هرگز به اسپانیا حمله نکردند»، پنجره تازه و نویی از حوادث هفت قرن تسلط اعراب بر شبه جزیره ایبری گشود، توانست خط بطلانی بر داده‌های تاریخی مغرضانه غرب علیه چگونگی توسعه آئین اسلام و مسلمانان در سده های نخستین هجری باشد.


کتاب انقلابی اسلامی در غرب را به عنوان متن تحقیقی متفاوت در خصوص تاریخ اسلام در شبه جزیره ایبری باید لحاظ کرد و اساسا ایده برجسته کتاب معطوف به همین مطلب است که مولف با یک رویکرد و نگاه متفاوت و انتقادی به منابع و بهره‌گیری از علوم مختلف به صورت تطبیقی در کنار سنجش داده‌های تاریخی و افزون بر آن بررسی داده‌های تاریخی منابع اسلامی و اسپانیایی آن خطه، موضوع چگونگی و نحوه ورود اسلام به آندلس و نحوه پذیرش آنرا از سوی مردمان بومی منطقه مورد بحث و بررسی قرار داده است.


کتاب حاضر، شرح ماجرای چگونگی و دلایل گروش نیمی از مردم منطقه شبه جزیره ایبری و آندلس در بخش جنوبی اسپانیا به آئین اسلام است که نشانگر فتح آئینی است تا فتح نظامی.


این نشست توسط مؤسسه اشراق با همکاری کانون اندیشه جوان در سالن اجتماعات کانون اندیشه جوان به نشانی، خیابان انقلاب، خیابان وصال، کوچه بهنام، پلاک ۱۹ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. لغو مراسم رونمایی کتاب «اسلام‌هراسی در غرب»
  2. مراسم رونمایی از ۴ ترجمه لهوف برگزار شد
  3. کتاب سبک زندگی اسلامی ایرانی رونمایی می شود
  4. نشست رونمایی کتاب "چیستی ترجمه در هرمنوتیک" برگزار می شود
  5. کتاب «اسلام‌هراسی در غرب» در خبرگزاری مهر رونمایی می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur