۲۷ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مراسم اهدای جوایز برگزیدگان چهارمین دوره مسابقه کتابخوانی از آثار استاد شهید مطهری عصر روز گذشته ۲۶ بهمن ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ، غضنفر رکن آبادی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان و سید هاشم صفی الدین معاون اجرایی جنبش حزب الله لبنان و جمعی از مسئولان فرهنگی این کشور برگزار شد.


براساس این گزارش ، فراخوان این مسابقه کتابخوانی از آثار استاد شهید مطهری ، اردیبهشت ماه امسال همزمان با سالروز شهادت آن استاد در سطح ۵  دانشگاه لبنان منتشر و کتاب «المعرفه ، العقلیه و القلبیه» شامل گزیده آثار شهید مطهری به رقابت میان دانشجویان گذاشته شد که با استقبال با شکوه دانشجویان روبرو شد.


این گزارش می افزاید : در این مسابقه که از کتاب فوق که به زبان عربی ترجمه شده ، برگزار گردید ، بیش از ۲۵۰۰ نفر از دانشجویان شرکت کردند که به ۲۵ نفر از برگزیدگان لوح سپاس و هدایای فرهنگی اهدا شد.


کتاب “المعرفة‌ العقلیة والقلبیة” که ترجمه عربی گلچینی از آثار استاد شهید مرتضی مطهری درباره شناخت انسان و خدا و جایگاه عقل و قلب در مسیر تکامل به سوی خداوند است، قبلاً در میان دانشجویان داوطلب به شرکت در این مسابقات توزیع شده و طی یک ماه و نیم جلسات بحث و بررسی و دسته‌بندی مطالب این کتاب در دانشگاه‌ها و مراکز مختلف فرهنگی لبنان برگزار شد.


در روز مسابقه نیز بیش از ۲۵۰۰ شرکت‌کننده از دانشگاه‌های مختلف لبنان از جمله دانشگاه ملی لبنان، دانشگاه آمریکایی بیروت، دانشگاه سنت جوزف، دانشگاه اسلامیه، دانشگاه عربی بیروت و غیره در شهرهای بیروت، نبطیه، صور، بعلبک و هرمل به‌طور همزمان با شرکت در آزمون سراسری مسابقه علامه شهید مطهری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مطالب مرتبط :
  1. مسابقه بزرگ خلعت غدیر همراه با اهدای صدها جایزه نفیس برگزار می شود
  2. شهید مطهری در تعارض بین علم و دین بر تأویل علم تاکید دارد/ آزادی عقیده و آزادی فکر از دید استاد مطهری
  3. مراسم اهدای سومین دوره‌ جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی برگزار می شود
  4. تمدید مهلت ارسال مقاله به همایش بین المللی اندیشه های فلسفی شهید مطهری
  5. مسابقه کتابخوانی دهه مبارک ولایت علوی ( صراط مستقیم)

پارک علم و فناوری قم

zohur