۲۶ آذر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار

 

اولین جلسه هماهنگی کارگروه استانی اولین المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی و یازدهمین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی در محل پارک علم و فناوری قم برگزار شد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه استان صبح دیروز و در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری قم برگزار گردید، سید حمیدرضا شوشتری رییس کارگروه استانی اولین المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی با تاکید بر ضرورت گذار رویکرد دانشگاههای کشور از صرف آموزش و پژوهش به سمت کارآفرینی هدف اصلی از برگزاری این المپیاد را ایجاد و توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان دانشجویان برشمرد.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری قم ادامه داد: این المپیاد از حیث مخاطب و شرکت کنندگان از جامعیت بالایی برخوردار است به گونه ای که  با توجه به مقتضیات و شرایط حاکم بر استان قم طلاب حوزه های علمیّه نیز میتوانند در این المپیاد شرکت کنند و از این حیث میتوان گفت که المپیاد ملی طرح های کسب و کار دانشجویی کلیه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز حوزوی در کلیه رشته های تحصیلی را در برمی گیرد.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل سابقه طولانی و تجربه موفق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان؛ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزاری المپیاد مذکور را به دبیرخانه جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی سپرده است که  پارک های علم و فناوری عاملین اجرایی در سطح استان ها انتخاب شدند که پارک علم و فناوری قم به عنوان بازوی اجرایی برگزاری این المپیاد در استان قم توسط دبیرخانه جشنواه مذکور انتخاب شد.

حمید رضا شوشتری پور در پایان اظهار امیدواری کرد با مشارکت و همکاری مناسب دانشگاه ها و نهادهای حوزوی استان از این فرصت به دست آمده در جهت افزایش روحیه کارآفرینی و فعالیت های فناورانه نزد دانشجویان و طلاب به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

گفتنی است یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در اردیبهشت ماه سال آینده در دو بخش مسابقه ای(فن آفرینان، المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی و طرح کسب و کار آزاد) و غیر مسابقه ای(نمایشگاه، کارگاههای آموزشی و بورس عرضه و فروش فناوری) در تهران برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام طراحان کسب و کار ۳۰ دی ماه سال جاری می باشد. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.shtf.ir مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط :
  1. سازمان بسیج علمی و مراکز رشد پارک علم و فناوری تفاهم نامه همکاری امضا کردند
  2. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و پارک علم و فناوری تفاهمنامه همکاری امضا کردند
  3. بازدید رئیس دانشگاه آزاد خمین از مراکز رشد پارک علم و فناوری قم
  4. شرکت مدیر و کارشناسان مراکز رشد پارک علم و فناوری قم در کارگاه «فرآیندها و شیوه‌های اجرایی در مراکز رشد فناوری»
  5. پارک علم و فناوری استان قم باید هرچه سریعتر احداث شود

پارک علم و فناوری قم

zohur