۲۹ مهر ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

مدیر انجمن های علمی حوزه علمیه:

مرکز رشد محل خوبی برای کاربردی سازی ایده های انجمن است

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری، حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر محسن مهاجر نیا با استقبال از برنامه های کاربردی مرکز رشد گفت: در انجمن های علمی نخبگان و نوآوران زیادی وجود دارند که می توانند ایده های خود را در قالب مرکز رشد پرورش داده و تکامل بخشند.

ایشان با اعلام این مطلب که انجمن های علمی حوزه در قالب NGO و فراتر از تشکیلات اداری حوزه فعالیت می کنند، افزود: تنها نظارت و مدیریت انجمن های علمی را دبیرخانه انجمن به عهده دارد و یکی از شاخصه های

مدیر دبیرخانه انجمن های علمی حوزه علمیه با تاکید براینکه بیش از ۲۵۰۰ محقق حوزوی در انجمن عضویت دارند، گفت: ۱۶ انجمن علمی در قالب معاونت پژوهش حوزه علمیه فعالیت دارند که اعضای آن همگی از نخبگان و فرهیخگتان برجسته حوزه علمیه هستند.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر محسن مهاجر نیا، با بیان اینکه هر انجمن حداقل ۲۰۰ عضو دارد، گفت: تاکنون انجمن هایی مانند: مدیریت، اقتصاد، مطالعات اجتماعی، ادیان و مذاهب، تعلیم و تربیت، قرآن پژوهشی، سیاسی، حدیث، مهدویت، قلم و… با مدیریت و اجرای نخبگان حوزه تشکیل شده و فعالیت می کنند.

ایشان در پایان با استقبال از نظریات و برنامه های مرکز رشد علوم انسانی خواستار امضای تفاهم نامه دو جانبه در قالب تبادل تجربیات، کارگاه آموزشی، معرفی نخبگان و بازدید های علمی و… شد.

در این دیدار که در ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی حوزه انجام شد و باحضور حضرات حجج الاسلام و المسلمین دکتر مهاجرنیا، جناب آقای اشکوری(مدیر ارتباطات انجمن های علمی حوزه) برگزار شد، حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای موسوی( مدیر بخش حوزوی مرکز رشد) ضمن تقدیر ویژه از نوع دیدگاه و حمایت های مدیریت مجموعه از مرکز رشد علوم انسانی توسعه فناوری اسلامی در حوزه علمیه از اهداف مهم این مرکز عنوان کرد.

مطالب مرتبط :
  1. مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزشی حوزه علمیه: کاربردی سازی علوم انسانی باید ازبستر حوزه علمیه امکان پذیر باشد
  2. مدیر حوزه علمیه استان قم: فقط حوزه علمیه می تواند ضعف های علوم انسانی را برطرف کند
  3. امراللهی بیان کرد: مرکز رشد علوم انسانی میزبان خوبی برای پرورش ایده های نو دینی است
  4. مدیر مرکز رشد علوم انسانی: جشنواره ملی کاربردی سازی یافته های علوم انسانی برگزار می شود
  5. معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی ریاست جمهوری: تجاری سازی علوم از وظایف علوم انسانی است

پارک علم و فناوری قم

zohur