۹ آبان ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم، هادی عرب با بیان اینکه پارک علم و فناوری قم در برگزاری این همایش با موسسه امام خمینی همکاری خواهد کرد، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ مقاله از سراسر دانشگاه ها و مدارس علمیه کشور به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

بنابراین گزارش، وی دوشنبه در نشست خبری همایش ملی سبک زندگی اسلامی با بیان اینکه موسسه امام خمینی مرکز تخصصی اسلامی سازی علوم انسانی است، گفت: این موسسه در ۱۴ رشته اساسی علوم انسانی تا مقطع دکترا دانشجو پذیرفته و تحت پوشش دارد.

مدیرکل اداره همایش های موسسه امام خمینی با اشاره به اینکه برنامه ریزی این همایش از دو سال پیش براساس نیازهای اصلی جامعه طرح ریزی شده است، گفت: کمیته علمی این همایش متشکل از برجسته ترین استادان حوزه و دانشگاه در زمینه رشته های بین رشته ای علوم انسانی تشکیل شده و نظرات کارشناسی آنها به صورت مرتب به محورهای این همایش انتقال داده می شود.

عرب با تشریح محورهای این همایش گفت: این همایش در ۵ محور اصلی سبک زندگی در مقیاس فردی، سبک زندگی در مقیاس خانواده، سبک زندگی در مقیاس اجتماعی، سبک زندگی در مقیاس حکومت اسلامی و سبک زندگی در مقیاس بین المللی طراحی شده است که هرکدام از این محورها از زیر دامنه های مرتبط برخوردار است.

وی با تاکید براینکه صحبت های اخیر مقام معظم رهبری در زمینه سبک های زندگی اسلامی وظیفه برگزارکنندگان این همایش بسیار سنگین و متنوع کرده است، گفت: براساس این فرمایش مقام معظم رهبری مدت زمان پذیرش مقاله را از ۱۵ شهریور تا اول آذرماه سال جاری تمدید کردیم و علاقه می توانند مقالات و ایده های خود را تا پایان آبانماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

مدیرکل اداره همایش های موسسه امام خمینی با اعلام این مطلب که تاریخ برگزاری همایش ۲۶ بهمن ماه سال جاری خواهد بود، اظهار داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی، سخنرانی، ارایه مقالات و برگزار نمایشگاه دستاوردهای سبک زندگی اسلامی با مدیریت مرکز رشد علوم انسانی از جمله برنامه های این همایش دو روزه خواهد بود.

شایان ذکر است علاقه مندان جهت کسب اطلاع بیشتر از محورها و نحوه شرکت و ثبت نام در همایش می توانند به سایت WWW.hamayesh.iki.ac.ir مراجعه فرمایند.

مطالب مرتبط :
  1. با مشارکت مرکز رشد؛همایش ملی سبک زندگی اسلامی برگزار می شود
  2. معاون محترم موسسه امام خمینی(ره) راه همکاری میان موسسه با مرکز رشد علوم انسانی هموار است
  3. راه های برگزاری مشترک همایش ملی سبک زندگی اسلامی بررسی شد
  4. محورهای همایش سبک زندگی اسلامی تشریح شد
  5. استقبال دانش آموختگان خارجی مدرسه امام خمینی(ره) از ایده های مرکز رشد علوم انسانی

پارک علم و فناوری قم

zohur