۳ تیر ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم، مدیر انجمن مدیریت حوزه علمیه قم،بر هماهنگی و سازگاری موضوعات علمی و پژوهشی با نیازهای ضروری جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام حسین بخشی سند راهبردی و چشم انداز جامع را لازمه دستیابی به اهداف بلند مدت خواند و گفت : ما باید بر این اساس اهداف خود را طراحی کنیم به همین منظور بازخوانی اسناد راهبردی و بازنگری بر اهداف و شرح وظایف در این مسیر،دارای اهمیت ویژه ای است .

وی افزود : باید برنامه های مرکز رشد دقیق و قابل دفاع باشد و به موضوعات کلیدی پرداخته شود و واحد فن آور را توسعه دهیم و به جذب ایده های برتر و در جهت بازنگری و تحول در سیستم به بازخوانی مدارک بپردازیم .

وی بر ضرورت تطبیق فرم های عضویت و ارزیابی با اسناد و مدارک موجود اذعان داشت و گفت : این فرم ها باید با هدف کشف نکات محوری و کلیدی ایده های نو طراحی گردد و در آن عناصر کیفی را در نظر گیریم واسناد راهبردی بر اساس سیاست ها و آیین نامه ها طراحی شود و از رهنمودهای موجود در این زمینه نیز بهره مند شویم .

کارشناس مسائل دینی تصریح کرد : متاسفانه گاه این موضوعات با نیاز ها همخوانی ندارد و سازگار با نیازسنجی های واقعی نیست که دراین راستا ما باید در موضوعات کلیدی با دقیق سازی نقاط ، مطالعه و بررسی جامع و توجه به نیاز جامعه حرکت نماییم .

وی داشتن فرم های پویا را عاملی مهم در نیازسنجی دقیق برشمرد و عنوان کرد : باید طرح های علمی و فنی نیز در این فرم ها به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد.

بخشی به روز رسانی و ایجاد انسجام در معیارهای پذیرش یک واحد فناور را مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت : ما در این راه ، به سرعت و تحول نیاز داریم برنامه ها باید به روز رسانی شده و زمینه رقابت تنگاتنگ در عرصه جهانی به خوبی فراهم شود.

وی ادامه داد: یکی از مباحث مهم در حوزه علوم انسانی نیز وجود شاخصه های مهم می باشد که در این زمینه باید برای ارزیابی صحیح و جامع از موازی کاری پرهیز نماییم و اصل نیاز را در آن در نظر گیریم

مدیر انجمن مدیریت حوزه علمیه قم واحدهای فناور علوم انسانی با تاکید براینکه علم و فن آوری نیازمند بهره برداری از نظریات کاشناسان و صاحب نظران برجسته است، افزود:در این صورت است که به طرحی جامع و بی نقص در این راستا دست می یابیم تا ابهامات موجود باید در قالب طرحی جامع از میان برود و به سوالات مربوط به این بستر پاسخی پویا و جامع ارائه شود .

مطالب مرتبط :
  1. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه: مرکز رشد علوم انسانی باید به دنبال تحول این علوم باشد
  2. عضو برجسته حوزه علمیه قم:علم بدون کاربری وهم و خیال است
  3. عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: حوزه بستر خوبی برای نهادینه سازی دین در زندگی مردم است
  4. مدیر مرکز اندیشه ولایت:منویات رهبری باید محور فعالیت های علوم انسانی باشد
  5. رئیس جامعه المصطفی العالمیه : علوم انسانی باید با علوم اسلامی داد و ستد داشته باشد

پارک علم و فناوری قم

zohur