۸ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) زمینه استفاده بهتر و موثر از فرصت وجود مضجع شریف و نورانی حضرت رضا(ع) را در کشور ما به وجود آورده است، افزود: اگر از این فرصت استفاده کنیم نتیجه آن ایجاد تکانه های فرهنگی در میان اقشار مختلف جامعه است.


وی با بیان اینکه دست اندرکاران و برنامه ریزان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) توانسته اند از حضور حضرت رضا(ع) در ایران اسلامی بهره کافی را ببرند، گفت: وجود حضرت رضا(ع) در ایران فرصتی برای انتقال و صدور فرهنگ رضوی به همه مردم دنیاست که مدیران فرهنگی و مدیران عرصه سیاست خارجی باید به این مهم توجه داشته باشند.


حجت الاسلام حسین زاده بحرینی با اشاره به حدیثی از حضرت رضا(ع) مبنی بر اینکه اگر مردم زیبایی های کلام ما را بدانند از ما تبعیت می کنند و با طرح این پرسش که چه کسی وظیفه دارد، زیبایی های کلام ائمه را به اقشار مختلف دنیا ابلاغ کند، افزود: اگر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برای خود یک ماموریت راهبردی قائل باشد مأموریت آن همین ابلاغ و انتقال زیباییهای کلام ائمه(ع) به ویژه امام رضا(ع) و فرهنگ ناب رضوی است.


وی ابراز داشت: حضور نهادها، سازمان ها و مردم در جشنواره بین المللی امام رضا(ع) علاوه بر اینکه یک حرکت بزرگ و ماندگار را ایجاد می کند، برکات این فعالیتها و نور رضوی در تمام این دستگاه ها و نهادهای فعال که خود را مروج فرهنگ رضوی می دانند، منتشر می شود.


حجت الاسلام حسین زاده بحرینی ادامه داد: دستگاه هایی که در این مسیر حرکت می کنند و بخشی از امکانات و نیروهای خود را به ترویج فرهنگ رضوی اختصاص می دهند علاوه بر اینکه در یک حرکت فرهنگی تأثیرگذار مشارکت می کنند، بهره وری منابع داخلی خود را نیز به شدت افزایش می دهند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقتی در درون یک دستگاه شور رضوی رواج می یابد همه برنامه ریزی های آن ها نیز متناسب با این هدف گذاری نورانیت پیدا می کند، گفت: این نحوه مشارکت و مدیریت در جشنواره بین المللی امام رضا(ع) قابل تقدیر است و توصیه می کنم که این شیوه مدیریت به عنون یک مدل مدیریتی مطلوب، مورد مطالعه بیشتر قرار گیرد تا در کشور تسری پیدا کند.


این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد اثربخشی فعالیتها در حوزه فرهنگی مسئولان برگزار کننده جشنواره امام رضا(ع) تنها به ارائه گزارش فعالیت های خود به عنوان شاخص اثرگذاری و اثربخشی اکتفا نکنند و آن بخش از فعالیتها که جنبه احساسی و ایجاد حب و محبوبیت برای ائمه اطهار در قلوب مخاطبان دارد را رصد کنند.


وی تاکید کرد: جشنواره بین المللی امام رضا(ع) باید به مثابه یک موتور توسعه فرهنگی در کشور و در سطح جهان مورد توجه قرار گیرد و اگر به جشنواره با این دید نگاه شود همه مسئولان و سیاستگذاران اجرایی و تاثیرگذار فرهنگی حول این محور اجتماع خواهند کرد.


حجت الاسلام حسین زاده بحرینی در پایان سخنانش گفت: آهن ربای بسیار پرقدرتی بنام جشنواره بین المللی امام رضا(ع) قابلیت جذب امکانات، افکار و احساسات به مراتب بیش از این را دارد و اگر مسئولان مختلف کشوری، در حوزه برنامه ریزی، اجرا، سیاستگذاری و تخصیص منابع مالی به این جشنواره اینگونه نگاهی داشته باشند و آنرا یک موتور توسعه فرهنگی تلقی کنند اهتمام آنها به این پدیده فرهنگی بیشتر خواهد شد و قطعا در آینده آثار و برکات بیشتری را شاهد خواهیم بود.

مطالب مرتبط :
  1. برگزاری همایش حدیث رضوی ۲ از افتخارات جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است
  2. نخستین شماره «فصلنامه فرهنگ رضوی» منتشر شد
  3. فرهنگ باید غصه همه آدمهای جامعه باشد/ تقدیر از ۱۶ خادم برگزیده رضوی
  4. برگزاری برنامه‌های هنری جشنواره امام رضا(ع) در ۹ استان
  5. پیام جشنواره امام رضا(ع) توسعه معنویت در سطح ملی و بین المللی است

پارک علم و فناوری قم

zohur