۴ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آیت الله مهدی هادوی تهرانی در ابتدای این پیام با اشاره به آیه “من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا (۲۳،سوره احزاب)” تأکید کرده است: شهید حسن شحاته شب میلاد امام منتظر عجل الله فرجه الشریف به دست کوردلان بی عقل به شهادت رسید تا ستاره ی دیگری در آسمان عاشقان ولایت باشد و راه را برای جویندگان حقیقت روشن کند.

شهید حسن شحاته که در مسیر عشق به اهل بیت علیهم السلام رنج های فراوان را به جان خریده بود، با شهادت مظلومانه خویش عشق به سالار شهیدان را به مفتیان بی خبر از اسلام و سیاست پیشگانی که اسلام عزیز را ملعبه ی اهداف پلید خویش قرار داده اند، نشان داد.


وی در ادامه این پیام تأکید کرده است: خون این شهید مکر عالم نمایان مکّار و سیاست کاران مزوّر را باطل خواهد کرد و بی شک آغاز یک بیداری جدید در سرزمین مصر و سایر کشورهای اسلامی خواهد بود.


آیت الله هادوی تهرانی در پایان این پیام آورده است: این جانب ضمن تسلیت و تبریک این شهادت به ساحت قدس ولی الله الأعظم امام زمان عجل الله فرجه الشریف و تمامی مسلمانان جهان، مسئولیت پیگیری سریع این اقدام وحشیانه را بر عهده ی دولت مصر می دانم و یقین دارم خردمندان مصری از درگیری های مذهبی جلوگیری خواهند کرد و با تقبیح این اقدام دد منشانه، فتواهای خالی از حقیقت تکفیریان بی خرد را فاقد اعتبار اعلام خواهند نمود.گفتنی است که شهید شیخ حسن شحاته از رهبران اصلی شیعیان مصر (و به تعبیر برخی رسانه ها، اصلی ترین رهبر شیعیان اثنی عشری مصر) محسوب می شده است که طی جشنی که در روستای «ابومسلم» در منطقه «ابوالنمرس» در استان «الجیزة» (در حدود ۳۰ کیلومتری جنوب قاهره) برای میلاد امام زمان برگزار شده بود، توسط تعدادی از سلفیون به طرز فجیعی به شهادت رسید. شهید شیخ حسن شحاته در خانواده ای از اهل سنت متولد شد و بعدها با پی گرفتن مطالعات بی طرفانه، مستبصر شده و در سال ۱۹۹۶ اعلام تشیع کرد و دو بار در زمان رئیس جمهور مخلوع مصر، محمد حسنی مبارک به زندان افتاد. خود شهید شحاتة در یک سخنرانی، دلیل حقیقی دستگیری اش را تنها اعلام ولایت امیرالمؤمنین(ع) و برائت از دشمنان اهل بیت اعلام کرده بود. شهید شحاته همچنین از طرف حکومت مصر، ممنوع الخروج شده بود.

مطالب مرتبط :
  1. برپایی مراسم مدافعان حرم در سالروز شهادت حضرت زینب(س)/ تجلیل از مقام علمی آیت الله سیدمحمد خامنه ای
  2. چرا به امام حسین(ع) ثارالله می گویند/ دلیل شباهت شهادت حضرت یحیی به امام حسین(ع)
  3. اقدام فرهنگی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای آشنائی بیشتر با رئیس جمهور منتخب
  4. برنامه اقتصادی دولت امام علی(ع)/ از ریشه کن کردن فقر تا روابط روان اقتصادی
  5. مراسم مدافعان حرم ۲ برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur