۲۲ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین میرلوحی دبیر علمی کنگره، محورها و موضوعات برگزاری این کنگره را در پنج محور زیر اعلام کرد:


اقتصاد اسلامی، وقف و حماسه اقتصادی – نظام مدیریتی اسلام، وقف، سبک زندگی و حماسه اقتصادی – مبانی و راهکارهای فقهی وقف، حماسه اقتصادی و سبک زندگی اسلامی – رسانه و فرهنگ‌سازی وقف، حماسه اقتصادی و سبک زندگی اسلامی و حکومت اسلامی‌،‌ سبک زندگی و حماسه اقتصادی را از محورها و موضوعات برگزاری این کنگره عنوان کرد.


مدیرکل روابط عمومی دانشگاه امام صادق (ع) از بررسی کارایی و اثربخشی مدیریت منابع وقفی در تحقق حماسه اقتصادی،‌ گسترش فرهنگ وقف در شکوفایی اقتصادی، نقش وقف در تحقق اقتصاد مقاومتی، ابعاد سازمانی ارتقا وقف در بهبود سبک زندگی اسلامی ایرانی، نقش بقاع متبرکه در توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی خبر داد.


وی نقش حاکمیت در تحقق حماسه اقتصادی با بهره‌گیری از نهاد وقف را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از زمینه‌های ایجاد این تحول بررسی راهکارهای حقوقی و گسترش و تبیین روش‌های نوین وقف در جامعه است.


میرلوحی با بیان این مطلب که مقالات ارائه شده نباید در همایش‌ها و کنفرانس‌های دیگر ارائه شده باشد، خاطرنشان کرد: در کنگره ملی وقف، حماسه اقتصادی و سبک زندگی اسلامی از نویسندگان مقالات برگزیده تقدیر می‌شود.


وی ادامه داد: در کنگره مقالات به صورت علمی توسط دو داور مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، اساتید، محققان و پژوهشگران گرامی می‌توانند، مقالات علمی خود را تا تاریخ ۳۰‌ آبان ماه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ircoference.ir ارسال کنند.


به گزارش مهر، این کنگره به همت اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران، دانشگاه امام صادق (ع) معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و کانون اندیشه آفرینان جوان، در سه بخش آثار هنری (عکس، طرح) آثار مجازی (سایت و وبلاگ) و بخش علمی اعلام فراخوان کرده است.

مطالب مرتبط :
  1. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است
  2. دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برگزار می شود
  3. در پخش زنده از شبکه یک اعلام شد:جهان بینی اسلامی راه را برای ایجاد سبک زندگی اسلامی هموار کرده است
  4. جشن های شعبانیه با تاکید بر پرشور کردن حماسه ۲۴ خرداد برگزار می شود
  5. برنامه اقتصادی دولت امام علی(ع)/ از ریشه کن کردن فقر تا روابط روان اقتصادی

پارک علم و فناوری قم

zohur