۱۶ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مراسم اختتامیه پنجاه‌و‌ پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرائت قرآن مالزی ، ۱۵ تیرماه، با حضور عبدالحلیم معظم شاه، پادشاه این کشور، شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و علمی کشور مالزی و سفرا و نمایندگان سایر کشورها و نیز مصطفی، رئیس مؤسسه جاکیم که مسئولیت برگزاری رقابت‌های بین‌المللی قرآن مالزی را عهده‌دار است، در مرکز تجارت جهانی «پوترا» در کوالالامپور، پایتخت این کشور، برگزار شد.


بر اساس این گزارش، در بخش آقایان، نماینده اندونزی رتبه اول، محمد مشمول نماینده ایران رتبه دوم و نمایندگان کشورهای مالزی، بنگلادش، لبنان، مراکش، بلژیک و تایلند به ترتیب رتبه‌های سوم تا هشتم را کسب کردند. در بخش بانوان نیز نماینده کشور مراکش رتبه نخست پنجاه‌و‌پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرائت قرآن مالزی را از آن خود کرد.


این مراسم با اهدای جوایز نقدی و نشان و لوح شرکت در مسابقات که توسط پادشاه مالزی به برگزیدگان اهدا شد، به کار خود پایان داد.


نفر اول این رقابت‌ها جایزه نقدی معادل ۳ هزار رینگیت به اضافه هزینه‌ای که از سوی بخش خصوصی تأمین شده بود، محمد مشمول در جایگاه رتبه دوم، مبلغ ۲۵ هزار رینگیت و نفر سوم نیز مبلغ ۲۰ هزار رینگیت مالزی را دریافت کردند.


در این مسابقات که ۸ تیرماه آغاز به کار کرد، ۵۶ قاری زن و مرد از ۴۲ کشور اسلامی با یکدیگر رقابت کردند و ۴ داور در زمینه تجوید، ۳ داور در صوت، ۳ داور در فصاحت و ۴ داور در خصوص لحن امر قضاوت را عهده‌دار بودند.


احمد ابوالقاسمی از قاریان بین‌المللی کشورمان، به‌عنوان استاد راهنما محمد مشمول را در این رقابت‌ها همراهی می‌ کرد.

مطالب مرتبط :
  1. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  2. قاری و حافظ ایرانی بر سکوی نخست سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایستادند
  3. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  4. جزئیاتی از مسابقات بین المللی قرآن/ برگزاری ۷۲ جلسه آموزشی قرآنی
  5. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است

پارک علم و فناوری قم

zohur