۳۱ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور در مراسم رونمایی از نرم افزار پاسخ در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که شامگاه یکشنبه ۳۰ تیرماه در مصلی تهران برگزار شد؛ طی سخنانی با اشاره به لزوم ترسیم افق های پژوهشی در حوزه های علمیه گفت: باید بیش از پیش مراکز پژوهشی حوزه های علمیه برای ترسیم اهداف پیش رو راه اندازی شوند تا مضامین قرآنی را به عرصه ظهور برسانند و جهانیان از آن متنعم شوند.


وی افزود: وظیفه محققان و پژوهشگران است که مضامین قرآنی را دریافت و نسبت به انتشار آن در جامعه اقدام نمایند تا حقیقت قرآن نمایان شود.


آیت الله حسینی بوشهری تأکید کرد: راه اندازی مرکز مطالعات پاسخ به شبهات، منشأ کارهای بزرگی بوده که به همت شورای عالی حوزه موفق به انتشار کتب متعدد و پاسخ به هزاران سوال پرسشگران شده است. همچنین این مرکز به عنوان فعال ترین بخش حوزوی فرصتی مغتنم برای به منصه ظهور رساندن تلاش های حوزویان است اما تا افق های پیش‌رو راهی طولانی باقی است.


رئیس حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: حضور نسل جوان و انسان های فرهیخته حوزوی این قابلیت را برای بهره وری بیشتر از ظرفیت موجود در حوزه های علمیه ایجاد می کند.

مطالب مرتبط :
  1. رونمایی از کتاب«از خدا بپرس» در نمایشگاه قرآن/ بررسی موضوعی ۶۲۳۶ آیه قرآن
  2. «پروژه ترادف در قرآن» تا نمایشگاه بین المللی قرآن در ماه رمضان چاپ می‌شود
  3. وابستگی معاد به حقیقت انسان/ مثال های قرآن درباره معاد
  4. مدیرکل پژوهش معاونت پژوهشی حوزه علمیه قم: مراکز رشد علوم انسانی باید دارای سند راهبردی باشند
  5. حقیقت انسان از دید قرآن/ پس از مرگ چیزی از حقیقت انسان در زمین نمی ماند

پارک علم و فناوری قم

zohur