۲۸ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، این مجموعه با مقدمه آیت الله سید محمد خامنه ای با عنوان «ابن سینا فیلسوفی اشراقی» آغاز می شود. عقیده عموم بر این است که ابن سینا را فیلسوفی مشایی می شناسند و می شناسانند که پیرو فلسفه یونان و شارح فلسفه ارسطو است. آیت الله سید محمد خامنه ای در این مقدمه دیدگاه دیگرگونه ای را برمی شناسد و بر این باورند که ابن سینا علاوه بر حکمت مشائی که الحق و الانصاف آنرا به ذروه کمال خود رسانیده است صاحب گونه دیگری از حکمت است که ایشان آنرا «حکمت مشرقی» می نامد.


این مجموعه مقالات شامل بخشهایی چون «زندگینامه و آثار»، «مابعدالطبیعه»، «اخلاق و سیاست» و نیز «منطق» است. نویسندگان معروفی چون آیت الله سید محمد خامنه ای، دکتر کریم مجتهدی، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دیگر پژوهشگران حوزه فلسفه اسلامی و ابن سیناشناسی در آن مقاله دارند.


چاپ نخست مجموعه مقالات «ابن سینا و حکمت مشرقی» در بهار سال ۱۳۹۲ و در ۲۰۰۰ نسخه و ۴۱۶ صفحه با جلد شومیز و گالینگور به بازار نشر عرضه شده است.


علاقه مندان برای تهیه این کتاب از طریق پست، می توانند با تلفن ۸۸۱۵۳۵۹۴-۰۲۱ بخش انشارات بنیاد حکمت اسلامی صدرا تماس حاصل کنند.

مطالب مرتبط :
  1. کتاب«حکمت اسلامی و عالم معاصر» منتشر شد
  2. اگر ابن سینا نبود فرهنگ اسلامی طالبانی و سعودی می شد
  3. فهم فلسفه قرون وسطی بدون ابن‌سینا امکان ندارد/ ابن سینا اجمال تفکر فلسفی مسلمانان است
  4. حکمت متعالیه مجموعه تفکرات اشراقی، مشائی و باورهای شیعی است
  5. فیلسوفان جدید ما نظام ندارند/ ابن سینا با نظام ارسطویی درافتاد

پارک علم و فناوری قم

zohur