۲۲ دی ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، متن بیانیه بدین قرار است:

بسم الله الرحمن الرحیم  

السلام علیکم یا اهل بیت النبوه

چه حکیمانه و زیبا گفت امام شهیدان و رهبر کبیر انقلاب که محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است.

نقش بی بدیل هیأتهای مذهبی در حفظ و ارتقاء بنیان دینی و مذهبی مردم به برکت خون به ناحق ریخته شده سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش و همچنین در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی خصوصاٌ در دفاع از کیان نظام در دوران دفاع مقدس و بالأخص در خنثی سازی فتنه ۸۸ بعد از هتک حرمت به مقدسات در روز عاشورا و حضور چشمگیر هیأتهای مذهبی بطور خودجوش در ۹ دی بر کسی پوشیده نیست.


حضور پرشور و بابصیرت امت اسلامی در بر پایی و برگزاری مجالس عزا در محرم و صفر امسال موجب ناراحتی و عصبانیت دشمنان سکولار مسلک نظام و عوامل داخلی و خارجی آنان گردیده است و به این نکته پی برده اند که هر چه تلاش کنند تا مردم را از مسیر الهی خود که به برکت رهنمودهای ائمه اطهار(علیهم السلام) و عالمان ربانی این جانشینان به حق آنان خارج نمایند توفیقی نخواهند داشت. به همین دلیل به بهانه های مختلف متوهم شده و خط تخریب هیأتهای مذهبی، سخنرانان و مداحان را در پیش گرفته اند. یکروز به بهانه آتش گرفتن سهوی چادری در هیأت، روز دیگر به دلیل دیگر اظهار نظر واعظی فاضل در منبر و یک روز دیگر به بهانه درگیری ذاکری تأثیر گذار در سطح جامعه .


خط تخریب هیأتهای مذهبی و وابستگان آن جریانی است معاند و سکولار مسلک که اعتقادات و ارزشهای دینی مردم را نشانه رفته است زیرا تأثیرو نقش برپایی مراسم مذهبی را اعم از عزاداریها و جشنها در انسجام بخشی، بصیرت افزایی و حرکتهای اجتماعی مردم رصد کرده وبرای کم اثر کردن آن برنامه ریزی می نماید .


هیأت رزمندگان اسلام با محکوم کردن این جریان که عمدتاٌ از طریق رسانه های  ماهواره ای و مجازی بیگانه با طراحی سرویسهای اطلاعاتی دامن زده می شود اعلام می دارد مراسم دینی، مذهبی و ملی را با توکل برخدا به تأسی از رهنمودهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) هرچه با شکوهتر و بیشتر  برگزار نموده و توطئه خائنان دین فروش را به برکت همین مجالس خنثی خواهد نمود. 

مطالب مرتبط :
  1. هر چه داریم از این محرم است و از این مجالس/ ماه اشک و عزا آمد
  2. عصبانیت چه بر سر ما می آورد/ عقل با آمدن عصبانیت می رود
  3. فیلسوفان جدید ما نظام ندارند/ ابن سینا با نظام ارسطویی درافتاد
  4. فلسفه تنفیذ رئیس جمهوری در نظام اسلامی/ مراسم تحلیف اظهار التزام و پایبندی است
  5. نظام سازی ادعایی افراطی است/ نظام‌سازی با توازن معرفتی بشر سازگاری ندارد

پارک علم و فناوری قم

zohur