۱۲ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر سیدمحسن موسوی بلده عضو ستاد عالی قرآن درباره نقش مسابقات قرآن در وحدت امت اسلامی گفت: برای پاسخ به این سؤال بهتر است با نگاه واقع گرایانه به مسابقات قرآن بنگریم و از فضای شعارگونه فاصله بگیریم. این مسابقات با وجود اینکه از گستردگی بالایی برخوردار است اما به اندازه‌ای نیست که بتواند در وحدت امت اسلامی اثر بگذارد. این ویژگی نه تنها در مورد مسابقات بین المللی قرآن ایران که در مورد مسابقات بین المللی قرآن سایر کشورها ازجمله مالزی، عربستان، امارات و … نیز صادق است.


وی افزود: هر ساله مسابقات بین المللی قرآن در کشور مالزی برگزار می شود اما چند درصد از ایرانیان از این مسابقات مطلع می شوند؟ با توجه به این موضوع مسابقات قرآن در کشورهای مختلف با وجود تمام گستردگی خود چطور می تواند در وحدت امت اسلامی اثربخش باشد؟البته نباید نگاه بدبینانه به مسابقات داشته باشیم.


موسوی بلده ادامه داد: واقعیت این است که مسابقات بین المللی قرآن در میان متسابقین تأثیرگذار خواهد بود. آنها بعد از مسابقات و بازگشت به وطن خود در مورد آن و کشوری که برگزار کننده مسابقات بود گفته های بسیاری برای خانواده و اطرافیان خود خواهند داشت و به نوعی می توانند پیام آور باشند، به ویژه در مورد مسابقات قرآن در ایران.


وی تصریح کرد: با توجه به تبلیغات منفی که در مورد ایران و ایرانیها وجود دارد متسابقین بعد از ورود به این کشور و پی بردن به تناقض میان دیده ها و شنیده های خود، قطعاً جذب این کشور و مردمانش شده و برای دوستان و خانواده خود واقعیت را بازگو خواهند کرد. از همین رو مسابقات بر شرکت کنندگان اثربخش خواهد بود اما اینکه بر وحدت جهان اسلام تأثیرگذار باشد موضوعی است شعاری و غیرقابل قبول.

مطالب مرتبط :
  1. نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند
  2. علاقه و توجه آیت الله خامنه ای نسبت به قرآن عامل پیشرفت قراء ایرانی است
  3. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  4. پیام امام سجاد(ع) به بشریت درک حقیقت قرآن است
  5. مسابقات بین‌المللی قرآن ایران تبلیغات علیه نظام را خنثی می‌کند/ رفتار قرآنی ملت ایران عامل دشمنی ابرقدرت‌ها با ماست

پارک علم و فناوری قم

zohur