۳ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست سراسری معاونین و مدیران کل ستادی و استانی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ماه رمضان فرصت مناسبی برای تبلیغ اسلام ، قرآن و اهل بیت (ع) است، اظهارداشت: اولویت اصلی این برنامه ها اجرا در امامزادگان است و باید بروز و ظهور برنامه های فرهنگی اوقاف در امامزادگان جلوه داشته باشد.


وی با بیان اینکه آمادگی برای ورود به ماه رمضان باید متناسب با آن باشد، افزود: برگزاری نماز جماعت در امامزادگان در حداقل دو نوبت که مورد رضایت مردم قرار گرفته بود و پرداختن به نظافت و پاکیزگی صحن و اطراف بقاع متبرکه باید مورد توجه قرار گیرد.


حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه قرائت قرآن و ترتیل خوانی از برنامه های مورد توجه و تأثیرگذار بقاع متبرکه در ماه رمضان است، افزود: این برنامه ها با برنامه ریزی و مدیریت اصولی اجرا شود و در کنار آنها نیز برنامه های تبلیغی و دینی مناسب اجرایی شود.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه احکام شرعی ماه رمضان در روزهای آغازین ماه برای مردم تبیین شود، تصریح کرد: طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم به منظور تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در دستور کار اوقاف قرار دارد و ماه رمضان فرصت مناسبی برای تبلیغ این طرح و ثبت نام علاقه مندان است، البته باید حافظان ثبت نام شده در سالهای قبل نیز حفظ و نگهداری شوند. همچنین مناجات خوانی در امامزادگان باید با جدیت دنبال شود تا به جریان مبارک مذهبی و موثر تبدیل شود.


حجت الاسلام محمدی با تأکید بر ضرورت آموزش خدام و هیات امناء امامزادگان، تاکید کرد: برای گرامیداشت روز قدس در بقاع متبرکه از هم اکنون برنامه ریزی کنید و در این روز، برنامه هایی پرشور برگزار کنید و از بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در این خصوص استفاده کنید.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه نقطه قوت برنامه های فرهنگی این سازمان حضور روحانیون در امامزادگان است، بیان کرد: تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی نیازمند حضور روحانیون در این اماکن است و مهمترین رکن تحقق این مطالبه حضور هدفمند و با برنامه روحانیون در امامزادگان است.

مطالب مرتبط :
  1. طرح های فرهنگی در امامزادگان دژ مستحکمی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است
  2. بقاع متبرکه برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده می شوند
  3. برپایی نمایشگاه «پند سرخ تاریخ» در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبرکه کشور
  4. ۲۰۰ نفر به برکت موقوفات کشور راهی عتبات عالیات شدند
  5. فرزندان ایران به برکت انقلاب در مدارس با آموزش قرآن مأنوس اند

پارک علم و فناوری قم

zohur