۲ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


محمدتقی رحمتی فیلمساز برگزیده “جشنواره فراخوان ایده های مسجدی(فام)” در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اثر خود اظهارکرد: اثری که به جشنواره ارسال شد در خصوص حضور کودکان و نوجوانان در مساجد بود که صحنه های جالب ارتباط آنها با این مکان معنوی را روایت می کند.

وی افزود: این اثر به شکل مستند در حدود ۴۵ دقیقه تولید شده و قبل از برگزاری فراخوان مرکز رسیدگی به امور مساجد حدود ۶ ماه زمان برای آن زمان صرف شد.

این فیلمساز برتر جشنواره فام از استان تهران تشویق به تعمیق ارتباط میان کودکان و نوجوانان و مساجد را ضروری دانشت و گفت: ارتباط کودکان و نوجوانان با مساجد باید از طرق مختلف تعمیق پیدا کند که ساخت فیلم و آثار سمعی و بصری تأثر فراوانی در این خصوص دارند.

رحمتی، تربیت دینی را یکی از عناصر مورد نیاز جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: تربیت نیاز اصلی جامعه اسلامی است و بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می کند.

وی در پایان سطح برگزاری فراخوان ایده های مسجدی را بسیار مطلوب ارزیابی و بیان کرد: سطح برگزاری فراخوان ایده های مسجدی در مرحله بالایی قرار داشت و رقابت خوبی بین فعالان حوزه مساجد از اقصی نقاط کشور وجود داشت.

گفتنی است اولین جشنواره فراخوان ایده های مسجدی در سراسر کشور چندی پیش با مشخص شدن برگزیدگان بخشهای مختلف به کار خود پایان داد و ۸۵۰ اثر به این جشنواره ارسال شد که برگزیدگان در بخشهای مقالات، فیلم، فیلم نامه، عکس، شعر، داستان، کتب و ایده پردازی جوایز خود را با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در آئین اختتامیه دریافت کردند.

 

مطالب مرتبط :
  1. ایرانیان در سرودن اشعار در حوزه فضای معنوی مساجد سابقه تاریخی دارند
  2. متولی قانونی برای رسیدگی به امور مساجد وجود ندارد/ طرح حمایت از مدیریت مساجد کشور
  3. کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان
  4. توجه ویژه دولت به فعالیت‌های فرهنگی مساجد/ حضور پررنگ مردم در مساجد به رفع مشکلات فرهنگی منجر می شود
  5. «هم‌اندیشی مخاطبان و فعالان فلسفه برای کودکان و نوجوانان» برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur