۲۵ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سازمان دیانت ترکیه، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ تیرماه، کنفرانس صلح، اعتدال، عقل سلیم و ابتکار علمای اسلام را شهر بندری استانبول برگزار می‌کند. این سازمان با ارسال ‌نامه‌ای از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت در این کنفرانس، دعوت رسمی کرد.


در پی این دعوت، هیأتی به ریاست آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، به نمایندگی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عازم محل برگزاری این کنفرانس در استانبول شدند.


در بیانیه‌ی مطبوعاتی سازمان دیانت درباره‌ی برگزاری کنفرانس صلح، اعتدال، عقل سلیم و ابتکار علمای اسلام، آمده است: دنیای اسلام یکی از سخت‌ترین آزمون‌های خود را در ماه مبارک رمضان سپری می‌کند. در حالیکه مسلمانان در این ماه باید در آرامش باشند، مشغول جنگ و درگیری و گردنکشی هستند. در این شرایط علمای کشورهای اسلامی برای توقف خشونت و جلوگیری از درگیری‌ها در تاریخ ۲۶ و ۲۷ تیر ماه در استانبول دور هم جمع خواهند شد.


در ادامه‌ این بیانیه آمده است: صرف ابراز نگرانی از آنچه در سوریه و عراق می‌گذرد، کافی نبوده و قبل از هر کس بر علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی است که برای توقف فوری خون و خونریزی راه حلی پیدا کنند. به همین منظور علما و اندیشمندان سنی و شیعه  از ۳۲ کشور اسلامی از فلسطین تا ژاپن، از روسیه تا سومالی و از موریتانی تا یمن، از جمله ایران، عراق، پاکستان، اردن، در اجلاس استانبول شرکت می‌کنند تا مسلمانان جهان را به سوی اخلاق در زندگی، آرامش و سلامت در رفتار دعوت کنند.


در میان شرکت‌کنندگان در این اجلاس نام افراد و شخصیت‌های برجسته‌ای همچون آیت‌الله تسخیری از جمهوری اسلامی ایران و حسینکا وازوویچ، رئیس العلمای بوسنی، یوسف شیخ، وزیر امور دین و اوقاف فلسطین، دکترمحمود عبدالعزیز الآنی، رئیس مجلس علمای عراق (اربیل)، کیمیاکیتو کوماسو، رئیس اتحادیه‌ی مسلمانان ژاپن، شیخ‌الاسلام طلعت تاج‌الدین، سرمفتی مرکز اسلامی روسیه و رضوان هرسی محمد، معاون نخست وزیر و وزیر امور دینی و اوقاف سودان دیده می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. کنفرانس صلح و همبستگی در اسکاتلند برگزار می شود
  2. تفکر "داعش" در تضاد با روح واقعی اسلام است/ علمای اسلام اقدامات این گروه را محکوم کنند
  3. بیست وهفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار می شود
  4. اعتدال در اسلام از مقوله رفتار است/ آیا اعتدال همان فضیلت ارسطویی است
  5. جشن پیامبر اعظم(ص) و بیست‌و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur