۱۶ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، فتوای «جهاد کفایی» اخیر روحانیت معظم شیعه برای رویارویی با جریان‌های تندروی تکفیری، یکی از مهم‌ترین فتواهای تاریخ مرجعیت نجف اشرف به شمار می‌رود.


بنابر اعلام این خبر، این فتوا توانست تمام برنامه‌ها و نقشه‌های دشمنان و کینه‌توزان علیه مذهب تشیع و وحدت و یکپارچگی اقوام و اقلیتهای عراقی را نقش بر آب کند و از سوی دیگر، روحیه‌ ارتش و ملت را برای مقابله با جریان داعش، تا حد زیادی بهبود ببخشد و به تمام جهانیان نشان داد که شیعیان و مسلمانان قادر به حفظ صلح و نوع دوستی و دفاع از خود هستند.


اعلام این فتوا و مشاهده شدن نتایج پرثمر آن سبب شد تا رایزنی فرهنگی ایران در عراق اقدام به تهیه و انتشار کتابی با عنوان «فتوای جهاد کفایی، انگیزه ها و پیامدها و نتایج» کند که مهم‌ترین دلایل و انگیزه‌های صدور این فتوا و تحلیل آن را در این کتاب بررسی کرده و مهم‌ترین نتایج محقق شده توسط این فتوا را بیان کند.


با توجه فضای کنونی عراق، تا حد ممکن از تفسیر و توضیح طولانی در این کتاب خودداری و در قطع پالتویی منتشر شده است تا توزیع و استفاده از آن برای نیروهای مقاومت و دیگر افراد ملت عراق آسان باشد.

مطالب مرتبط :
  1. فتوای رهبر انقلاب در حرمت استفاده از سلاح هسته ای حکم الهی و ابدی است
  2. لزوم ایجاد انگیزه یادگیری در دانش آموزان/ نقش آموزش دهنده در ایجاد انگیزه
  3. کتاب درآمدی بر کتاب مقدس و الهیات مسیحی منتشر شد
  4. کتاب «خطبه و خطابه در اسلام» منتشر شد
  5. ترجمه کتاب دین و علم «ایان باربور» منتشر شد/ معرفی چند کتاب پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

پارک علم و فناوری قم

zohur