۱۹ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب «جامعه‌پذیری دینی در ایران» را با همکاری پژوهشکده باقر العلوم (ع) منتشر کرد.


این کتاب دستاورد یکی از اولویت‌های پژوهشی پژوهشکده مطالعات دینی فرهنگ پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است که توسط «محمدشریف حیدری» با نظارت علمی محمدحسین پوریانی و ارزیابی دکتر قاسم زائری انجام شده و به طور مشترک با پژوهشکده باقر العلوم (ع) منتشر شده است.

 

کتاب «جامعه‌پذیری دینی در ایران» سعی می‌کند که متناسب با امکانات و ظرفیت‌های نهفته در درون جامعه معاصر ایران، الگوها، منابع، راهکارها و شیوه‌های مختلف دین‌پذیری را با نگاهی به آموزه‌های دین مقدس اسلام در این باره، مورد بررسی قرار دهد. غایات نهفته در این کتاب چیزی جز بهبود و ارتقای سطح‌ دین‌داری در جامعه نیست که از طریق طرح امکان‌ها و گزینه‌های محتمل در مسیر دین‌پذیری جامعه ممکن می‌گردد. این کتاب مسلماً همة ابعاد مسئله را به‌صورت تام نمی‌پوشاند، اما متناسب با امکانات موجود، سعی می‌کند برای فراهم‌آوری روش‌ها و الگوهای دین‌پذیری، چیزی را که در توان دارد فروگذار ننماید.


کتاب «جامعه‌پذیری دینی در ایران»در ۶ فصل و ۲۳۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان منتشر شده است. علاقه مندان به دریافت این کتاب می توانند به پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات مراجعه یا با تلفن ۸۸۹۱۹۱۷۶ تماس بگیرند.

مطالب مرتبط :
  1. ایران در دوره اشکانی بررسی می شود
  2. جلد سوم مطالعات استراتژیک توسعه فرهنگ دینی منتشر شد
  3. کتاب «جلال حکمت و عرفان» منتشر شد/ یادنامه استاد علامه سیدجلال‌الدین آشتیانی
  4. نشست «روندهای تغییرات اندیشه در ایران» برگزار می شود
  5. کتاب «ملکوت آینه ها» نقد و بررسی می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur