۲۹ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، احمد لیالی دبیر طرح چشمه‌های جاری ضمن بیان این خبر گفت: این طرح که در سال گذشته در ایام نوروز با عنوان طرح السابقون و با محوریت سوره واقعه برگزار شد، امسال نیز به دلیل تقارن این ایام با ایام فاطمیه(س) طرح چشمه‌های جاری با موضوع حفظ دسته جمعی سوره انسان بر روی آنتن رسانه ملی رفت.


وی با اشاره به این مطلب که نام چشمه‌های جاری نیز از مفاهیم قرآنی گرفته شده است اظهار داشت: برنامه اصلی این طرح از ساعت ۸ تا ۹:۳۰ هر شب از شبکه قران و معارف سیما پخش می‌شد که در این برنامه بخش اصلی مربوط به حفظ سوره دهر و قسمت‌هایی نیز مربوط به صحت قرائت و مفاهیم این سوره بود.


لیایی ادامه داد: مفاهیم سوره انسان نیز که توسط حجت الاسلام حاج ابوالقاسم بیان می شد در ۱۶ برنامه در نظر گرفته شد که این ۱۶ برنامه در روز ۲۸ اسفند و و روزهای نوروزی هر روز از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شد.


مدیر گروه تلاوت شبکه قرآن و معارف سیما گفت: البته بخشهای دیگری نیز برای این طرح در دیگر شبکه‌های سیما در نظر گرفته شده بود که زیرنویس کردن سؤالات، بخش پیامکی برنامه، بخش مستندات و بخش ترتیل و تحریر سوره دهر از جمله این بخش ها بود.


وی افزود: یک قسمت از این طرح نیز در فضای معنوی راهیان نور و در مناطقی چون شلمچه،خرمشهر، معراج شهدای اهواز و شوش دانیال صورت گرفت که مورد استقبال زیادی از سوی زائران این مناطق قرار گرفت به طوری که بعضی بیان می کردند که بسیاری از کاروان‎ها حفظ این سوره را با جدیت دنبال می کردند.


لیایی تصریح کرد: این طرح که با همکاری بسیج صدا و سیما و همچنین سپاه محمد رسول الله(ص) برگزار شده است توانسته بیش از نیم میلیون مخاطب را جذب کند البته این آمار بدون در نظر گرفتن مخاطبانی است که هنوز هم حفظ سوره دهر را دنبال می کنند زیرا سپاه و بسیج و بسیاری از دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند که می خواهند با جدیت این طرح را در مراکز خود ادامه دهند و این برای ما و دیگر دوستان در شبکه قرآن سیما بسیار خوشحال کننده بوده است.


وی در پایان سخنانش تصریح کرد: قرعه کشی برندگان طرح چشمه‌های جاری امروز در برنامه‌ای تحت عنوان چشمه‌های سلام که ترکیبی از نام برنامه ۷ سلام ویژه برنامه سال تحویل شبکه قرآن و معارف سیما و چشمه‌های جاری است صورت خواهد گرفت و در این قرعه کشی که از ساعت ۵ بعد از ظهر و به صورت زنده برگزار می شود به ۱۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان در این طرح جوایز نفیسی تعلق خواهد گرفت.

مطالب مرتبط :
  1. طرح چشمه های جاری با محوریت حفظ سوره انسان در ایام نوروز برگزار می شود
  2. کمترین بودجه و هزینه در اختیار برنامه سازان قرآنی قرار می گیرد/ موفقیت یک شبکه جهانی در ارائه محتوای اسلامی
  3. برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت روز عفاف و حجاب
  4. ترجمه در هر کشوری متناسب با رشد و پیشرفت فرهنگی صورت می گیرد/ وضع ترجمه در ایران مطلوب نیست
  5. ویژگی های یک ترجمه دقیق / ترجمه ها در ایران تحت اللفظی صورت می گیرد

پارک علم و فناوری قم

zohur