۱۴ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه نمایشگاه که شب گذشته ۱۳ مردادماه برگزار شد درباره عظمت قرآن اظهار کرد: هنر برگزارکننده نمایشگاه این بود که توانستند بخشی از عظمت قرآن را به نمایش گذاشتند.


وی ادامه داد: در مقایسه بین قرآن و دیگر معجزات الهی باید گفت که معجزه قرآن زمانمند نیست زیرا قرآن نامحدود است. کتاب های دیگر ادیان تحریف شدند ولی قرآن معجزه ای تحریف نشده است.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تمام معجزات پیامبران مختص به زمان خود آنها بوده است و فقط روایت و داستانی از آنها سینه به سینه نقل شده است ولی هر آنچه که در قرآن بیان شده است کاملا ناب و تحریف نشده است و درباره وقایع آن هیچ شک و تردیدی نیست.


به گزارش مهر، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و مراکز قرآنی سراسر کشور از ۱۳ تیرماه (مصادف با ۲۶ شعبان) کار خود را به مدت یک ماه آغاز کرد و مراسم اختتامیه آن، شب ۱۳ مردادماه برگزار شد و نمایشگاه به کار خود پایان داد.


شعار امسال نمایشگاه “قرآن، سبک زندگی” انتخاب شد و تمامی بخش‌ها با این شعار محوری برنامه‌های خود را برای بازدیدکنندگان ارائه کردند.

مطالب مرتبط :
  1. ارائه نخستین دایره المعارف قرآن کریم در نمایشگاه قرآن کریم
  2. فراخوان مقاله دومین همایش اعجاز قرآن کریم
  3. رونمایی از مصحف کتابت شده توسط ۴۰ کاتب برجسته قرآن کریم
  4. جلد یازدهم دائرةالمعارف قرآن کریم منتشر می‌شود
  5. کتاب «قرآن شناخت» منتشر شد

پارک علم و فناوری قم

zohur