۱۱ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمدحسن راستگو، مشاور مذهبی درحوزه کودک با اشاره به لزوم ترویج مضامین قرآنی در میان آحاد جامعه، گفت: قرآن باید در تک‌ تک زوایای زندگی فردی و سیاسی نقش حیاتی داشته باشد، از این روست که تحقق شعار سبک زندگی قرآنی و اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن یکی از مطالبات جدی مسئولان برای تحقق این آرمان است.


وی افزود: کارشناسان و پژوهشگران باید افکار خود را در راستای چگونگی عملی‌کردن سبک زندگی قرآنی در جامعه متمرکز نمایند، از این رو حضور و مشارکت تمامی ارگا‌ن‌ها، امکانات شخصی و دولتی می‌تواند سبک زندگی قرآنی را در کشور ظهور و به ثبات برساند.


حجت الاسلام راستگو در ادامه سخنانش اظهار داشت: انقلاب اسلامی کشورمان یک انقلاب فرهنگی، فراگیر و همه‌جانبه بود که در آن هیچ فرد، گروه یا تشکلی مشارکت نداشتند و شخصی نمی‌تواند خود را صاحب انقلاب بداند و این انقلاب با مضامین قرآن و اسلام گره خورده است و به صورت همه‌گیر در تمام ابعاد آن متجلی است چه در بعد ظاهری، چه در انتشار و چاپ کتاب و محتوا و مفهوم، قرائت و تفسیر قرآن در کشور ما به مضامین قرآنی توجه می‌شود که این آموزه‌ها باید در مقام اجرا و عمل در جامعه تسری یابد.


وی با بیان این مطلب که سبک زندگی قرآنی باید یکی از مطالبات مردم کشورمان باشد، افزود: اگر می‌گوییم انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، قرآن و به معنای اخص سبک زندگی قرآنی مهم‌تر و حق مسلم‌ملت کشورمان است که این مطالبه باید در میان افراد جامعه محقق شود. نباید به جایی برسیم که اهل سنت به صورت گسترده به کتاب الهی بپردازند و کشورمان صرفا به موضوعات اهل بیتی بپردازد، در صورتی که طبق فرموده پیامبر(ص)قرآن و اهل بیت در کنار هم سعادت انسان را به ارمغان می‌آورند.


وی تصریح کرد:قرآن حاکم بر تمام زندگی اجتماعی و فردی انسان‌هاست و نباید آن را مختص به زمان و مکانی خاص کرد، نباید این تفکر ایجاد شود شبکه‌ای به نام قرآن و معارف سیما یا شبکه رادیویی بنام قرآن برای ترویج مفاهیم قرآنی کافی است در صورتی که آیات قرآن در تمام ابعاد زندگی یک انسان حاکم است.

مطالب مرتبط :
  1. کار ارزنده نمایشگاه قرآن پیگیری شعار سبک زندگی قرآنی است
  2. حاکمیت قرآن منجر به تحقق هویت ذاتی و ملکوتی انسان می شود
  3. نقش عدالت اجتماعی در امور معنوی/ بدون عدالت رشد فردی و اجتماعی به دست نمی آید
  4. مراسم اختتامیه طرح "قرآن، کتاب زندگی" برگزار می‌شود
  5. طرح فراگیر تابستانی "قرآن کتاب زندگی" آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur